GameMag wypytuje Iron Squad

Iron SquadNa łamach portalu GameMag.pl pojawił się właśnie krótki wywiad z założycielem zespołu Iron Squad, Lenem. Artykuł rozpoczyna nowy cykl “Kilka pytań do…”, w którym redaktor Sebastian Gawek będzie rozmawiać z osobami z branży gier. Dlaczego padło akurat na nas? Tego nie wiemy, ale jest nam z tego powodu niezmiernie miło. Wywiad porusza sprawy dot. działalności zespołu, jego przeszłości oraz przyszłości. Pada też zapowiedź wielkich zmian, także serdecznie zapraszamy do lektury.

GameMag - Wywiad z Iron Squad
10 komentarzy

Trwa korekta tłumaczenia Mark of the Ninja

ProjektyW połowie marca informowaliśmy, że prace nad spolszczeniem gry Mark of the Ninja powinny zostać zakończone w kwietniu. Tak się nie stało, za co chcemy przeprosić wszystkich oczekujących na polonizację. Założenie, aby tłumaczenie skończyć w ciągu miesiąca nie było przesadzone, ponieważ gra nie zawiera wiele tekstu. Na opóźnienie złożyły się inne czynniki, które dotyczą każdego z nas - sprawy osobiste. Zawsze w takich sytuacjach powtarzamy, że nie jesteśmy firmą i nie zarabiamy na tym, co robimy.

Rozumiemy, że nie możecie się doczekać efektów naszych prac, ale Wy zrozumcie, że czasem po prostu musimy odłożyć hobby na bok i zająć się własnym życiem, tym prawdziwym. Aktualnie trwa korekta tłumaczenia, jednak tym razem nie podamy spodziewanego terminu zakończenia. Nie chcemy, abyście spotkali się z kolejnym zawodem w razie niepowodzenia. Za to na pewno możemy powiedzieć, że nie potrwa zbyt długo. Wcześniej jednak ukaże się inna polonizacja, a jaka - o tym napiszemy w najbliższych dniach.

Mark of the Ninja to dwuwymiarowa platformówka z elementami skradankowymi, za którą odpowiada studio Klei Entertainment znane za sprawą popularnego Shanka. Jak nietrudno wywnioskować z tytułu tej produkcji, gracz wciela się w wojownika ninja, który niepostrzeżenie przemyka na terytorium przeciwnika, by efektownie się z nim rozprawić, nie wzbudzając przy tym alarmu. Gra zdobyła wiele pochlebnych opinii zarówno graczy, jak i recenzentów zdobywając przy tym często maksymalne noty.

Mark of the Ninja - Spolszczenie gry 01 Mark of the Ninja - Spolszczenie gry 02 Mark of the Ninja - Spolszczenie gry 03 Mark of the Ninja - Spolszczenie gry 04
11 komentarzy

Spolszczenie Borderlands 2 - garść wyjaśnień

ProjektyPolonizacja gry Borderlands 2 to zdecydowanie najpopularniejszy projekt z tych, nad którymi obecnie pracujemy, jednak do tej pory nie poświęcaliśmy mu wystarczająco dużo uwagi. Wynika to głównie z braku wolnego czasu, ale i faktu, że w ostatnich miesiącach mieliśmy na barkach projekt, który niespodziewanie przerodził się z fanowskiego w oficjalny. Mowa oczywiście o grze Anna, która miała swoją premierę 12 kwietnia. Wiele wskazuje jednak na to, że kolejne tygodnie zdecydowanie staną pod znakiem Borderlands.

Dlaczego to wszystko tak długo trwa? Nie ukrywamy, że największą przeszkodą są liczne problemy techniczne, które wiążą się z ciągłymi aktualizacjami gry. Struktura plików już niejednokrotnie uległa zmianom, a to pociąga za sobą dodatkowe prace, które wcześniej nie były brane pod uwagę. Za prosty przykład mogą posłużyć czcionki: to, co wykonaliśmy już wcześniej, nie działa z najnowszą wersją gry. Z tego powodu nie pokażemy Wam dziś żadnych zdjęć z polskiej wersji, jednak możecie na to liczyć w najbliższej przyszłości. Wówczas możliwa będzie również prezentacja wideo na której zobaczycie polonizację w akcji. Jednak jak już pisaliśmy, wszystko zależy od postępu nad trapiącymi nas problemami, który na obecną chwilę trudno przewidzieć.
Logo Borderlands 2 PL

Jak wiecie, wciąż pracujemy nad dwiema innymi polonizacjami: Torchlight II oraz Mark of the Ninja, jednak teraz to Borderlands 2 jest naszym flagowym projektem. Korzystając z okazji, chcemy przeprosić za brak informacji w ostatnich miesiącach i apelujemy o cierpliwość. Zdążyliśmy zauważyć, że tego ostatniego brakuje wielu fanom tej gry, a to naprawdę nam nie pomaga. My ze swojej strony możemy obiecać, że na kolejne informacje nie będziecie musieli czekać tak długo, jak poprzednio.
107 komentarzy

Anna: Extended Edition w polskiej wersji już na Steamie!

ProjektyZgodnie z zapowiedziami, 12 kwietnia zadebiutowała gra Anna: Extended Edition w polskiej wersji językowej za którą odpowiedzialny jest zespół Iron Squad. Możecie już pobierać stosowne aktualizacje z platformy Steam i cieszyć się grą w naszym rodzimym języku, który jest jednym z ośmiu dostępnych do wyboru. Dla nas jest to kres pewnej przygody, która na zawsze zapisze się w historii IS. Współpraca z włoskim studiem Dreampainters była dla nas niezwykle ciekawym doświadczeniem, które - miejmy nadzieję - zaprocentuje w przyszłości i pozwoli nam tworzyć jeszcze lepsze polonizacje.

Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby tłumaczenie jak najlepiej oddawało charakter gry. Testowaliśmy ją przez ostatni miesiąc niemal pod każdym względem, trudząc się nawet na zaliczenie każdego z siedmiu zakończeń... To nie było łatwe, bo Anna jest grą skomplikowaną, łamiącą schematy i dzisiejszą modę na szybką akcję. To świetny sprawdzian sprytu, cierpliwości i łączenia faktów. To nie jest tytuł dla każdego, za to ten, kto lubi tego typu produkcje z pewnością nie będzie żałował wydanych pieniędzy. Tym bardziej, że grę Anna: Extended Edition można nabyć już za równowartość około 30 złotych.

Warto zaznaczyć, że jest to jeden z nielicznych przypadków, kiedy amatorski projekt przerodził się w oficjalny. Tym, którzy nie znają jego historii pragniemy przypomnieć, że pierwotne plany zakładały stworzenie i wydanie polonizacji w formie nieoficjalnej łatki instalowanej na grę. Plany uległy zmianie na początku bieżącego roku, kiedy całość była już gotowa do publikacji. Wówczas zainteresowali się nami twórcy, którzy byli pod tak dużym wrażeniem wykonanej przez nas pracy, że bez chwili wahania zgodzili się na nawiązanie współpracy. Szybko otrzymaliśmy najnowsze teksty, których było 2-3x więcej niż w oryginale (i do tego ciągle ulegały zmianom...), a niedługo później udostępniono nam również i samą grę w wersji beta.

Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 01 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 02

Niestety, wbrew temu, co pisaliśmy wcześniej polonizacja nie została zaaplikowana do wydanej latem ubiegłego roku wersji podstawowej gry, a jedynie do najnowszej rozszerzonej. Dlaczego tak się stało - nie wiemy, jednak prowadzimy z twórcami Anny rozmowy w tym kierunku. O postępach w tej sprawie będziemy Was informować na bieżąco.

Korzystając z okazji, pragniemy podziękować pracownikom studia Dreampainters za zaufanie, jakim nas obdarzyli, ale przede wszystkim panu Alessandro Monopoli, który zawsze (nawet w późnych, nocnych godzinach) służył pomocą i wsparciem. Mamy nadzieję, że polska wersja zachęci Was do kupna gry Anna: Extended Edition. Jeśli lubicie trójwymiarowe przygodówki z interaktywnym środowiskiem, mrocznym i dziwnym klimatem, fabułą czerpiącą źródła z prawdziwych wydarzeń, ciekawą muzyką oraz zagadkami wymagającymi logicznego myślenia, to jak najbardziej polecamy. Ewentualną alternatywą nabycia gry może być konkurs, w którym do wygrania będą aż trzy klucze Steam! Szczegóły podamy już wkrótce.

Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 01 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 02 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 03 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 04
10 komentarzy

Aktualizacja spolszczenia Plants vs. Zombies już dziś!

ProjektyNiecały tydzień temu opublikowaliśmy polonizację Plants vs. Zombies, a już wydajemy aktualizację. Poza oczywistymi zmianami, które obejmują poprawki literówek oraz nazw niektórych roślin czy osiągnięć, dodaliśmy ważną funkcję. Jest nią wsparcie dla pozostałych wersji gry, które pochodzą z innego źródła niż Steam. Jednak zanim się ucieszycie, zalecamy przeczytać dalej, z czym to się wiąże.

Niestety, wersje pochodzące z innych źródeł niż Steam dosyć znacząco różnią się od edycji Game of the Year, głównie pod względem systemu plików, co jest powodem braku możliwości pełnego spolszczenia gry. Niewielka część może być po angielsku, lecz, na szczęście, są to mało znaczące teksty. Jeśli chcecie cieszyć się pełnym spolszczeniem Plants vs. Zombies, to niestety musicie zakupić pełną wersję na Steam. Nie jest to duży wydatek, ponieważ gra często pojawia się na promocji, a wówczas można ją nabyć za niecałe 21 zł. Tytuł ten naprawdę na to zasługuje, może wydawać się małą prostą gierką, ale za to z bogatym wnętrzem. Jak na tego typu produkcję, jest zaskakująco zróżnicowana i nie wieje nudą.

Plants vs. Zombies

Cały proces aktualizacji został uproszczony tak bardzo, jak to tylko możliwe, dzięki czemu nie musicie odinstalowywać poprzedniej wersji, zanim przystąpicie do instalowania najnowszej. Spolszczenie Plants vs. Zombies w wersji 1.1 możecie pobrać z poniższej lokalizacji.

Brak komentarzy

Spolszczenie Plants vs. Zombies gotowe do pobrania!

ProjektySpolszczenie Plants vs. Zombies jest już gotowe do pobrania! Wszelkie prace związane z lokalizacją gry na język polski zostały w dniu dzisiejszym definitywnie zakończone. Ostatnie tygodnie, a w szczególności dni, były dla osób zaangażowanych w projekt naprawdę szalone. W pocie czoła dokonaliśmy ponownego tłumaczenia tekstu, korekty, edycji tekstur i testów lingwistycznych. Zrobiliśmy co w naszej mocy, by polonizacja prezentowała możliwie jak najlepszą jakość i mamy nadzieję, że efekty naszej ciężkiej pracy przypadną Wam do gustu. Gorąco zachęcamy do ściągania i testowania.

Plants vs. Zombies w polskiej wersji językowej nabiera zupełnie nowego, lepszego charakteru, co zresztą możecie wstępnie ocenić oglądając zdjęcia udostępnione na naszej stronie. Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na nagranie, które pojawiło się na naszym YouTubie: przedstawia ono tłumaczenie zabawnej piosenki wraz z teledyskiem, który zapewne znacie z gry. Sama polonizacja jest banalnie prosta w instalacji, gdyż wszystko zostało zawarte w bardzo prostym instalatorze, który dokona wszystkich czynności niezbędnych do poprawnej aplikacji polskiego języka. Spolszczenie zostało przystosowane do edycji Game of the Year w najnowszej wersji dostępnej w systemie Steam.

Spolszczenie Plants vs. Zombies

Pragniemy zaznaczyć, że spolszczenie Plants vs. Zombies to całkowicie niekomercyjny projekt, za który nie są pobierane żadne opłaty. Od graczy, dla graczy - to najprostsze słowa, jakimi można opisać naszą działalność. Liczymy, że efekty naszej ciężkiej pracy przyniosą Wam długie godziny dobrej zabawy z grą. A gdybyście przypadkiem znaleźli jakieś błędy - zgłoście je na naszym forum, a na pewno zajmiemy się tym i wprowadzimy stosowne poprawki.

Plants vs. Zombies to jeden z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku tower defense, polegających na obronie własnego stanowiska przed nacierającymi hordami przeciwników. W tym przypadku są to zabawne zombie, które za cel obrały sobie domostwa ludzi. Zadaniem gracza jest obrona strategicznego punktu, a odbywa się to na trawniku, w którym rozstawiamy armię uroczych kwiatków i roślin. Przed samymi zombiakami można się bronić, rozstawiając strażników za specjalne słoneczka, które zdobywamy i produkujemy w trakcie rozgrywki. Plants vs. Zombies jest grą stosunkowo prostą i przystępną, co przyniosło jej dużą popularność wśród graczy.

39 komentarzy

Polska wersja gry Anna zadebiutuje na Steamie!

Iron SquadGra Anna: Extended Edition zadebiutuje na Steamie w oficjalnej polskiej wersji językowej autorstwa grupy Iron Squad! Tą gorącą informację musieliśmy przed Wami ukrywać przez ostatnie miesiące, więc już wiecie skąd liczne opóźnienia. To dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które koronuje trud włożony w tłumaczenie tej niecodziennej gry. Współpraca z włoskim studiem Dreampainters wiele nas nauczyła i jesteśmy im wdzięczni za dostrzeżenie potencjału drzemiącego w członkach naszego zespołu.

Premiera odbędzie się 12 kwietnia, czyli już za 2 tygodnie. O polską wersję zostanie wzbogacona zarówno wersja standardowa gry, jak i rozszerzona, która odróżnia się znacząco rozbudowaną rozgrywką, nowymi zagadkami, dialogami, elementami środowiska, masą poprawek czy ulepszoną grafiką. Twórcy naprawdę się postarali - my już graliśmy, więc możecie wierzyć nam na słowo. Gra jest teraz znacznie bardziej klimatyczna, ciekawsza, dłuższa i przystępniejsza dla gracza. Całości dopełnia fakt, że polonizacja będzie automatycznie dostępna dla każdego, kto pobierze ją ze Steama lub innego systemu elektronicznej dystrybucji i w opcjach wybierze język polski.

Anna: Extended Edition - Spolszczenie

Pracy mieliśmy niemało, ponieważ Anna: Extended Edition zawiera dwu, a nawet trzykrotnie więcej tekstu niż wersja podstawowa. Tłumaczenie było jednak dla nas czystą przyjemnością. Mamy nadzieję, że nasza polonizacja skusi was do tej wyjątkowej przygodówki. A jeśli jeszcze nie macie Anny w swojej bibliotece, to radzimy się pośpieszyć - obecnie kosztuje ona zaledwie 6,99€, lecz cena wzrośnie po premierze Edycji Rozszerzonej. Dostaniecie ją jednak zupełnie za darmo jeśli wcześniej zakupicie wersję podstawową.

Anna to trójwymiarowa gra przygodowa, której akcja rozgrywa się w niewielkiej wiosce Champoluc znajdującej się na północy Włoch. Gracz wciela się w rolę nękanego koszmarami mężczyzny, który postanawia odkryć tajemnicę budynku, nawiedzanego przez tytułową Annę. Co ciekawe, fabuła została oparta na prawdziwej legendzie opowiadanej z pokolenia na pokolenie przez mieszkańców wioski. Przedstawiona historia jest zawiła i pełna zwrotów akcji, co potęguje mroczny klimat gry.

Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 01 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 02 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 03 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 04
22 komentarzy