JA2 v1.13: Renegade Republic będzie po polsku!

ProjektyJuż jakiś czas temu, a dokładniej w październiku tego roku na naszej stronie pojawiła się mała informacja wskazująca na to iż grupa Iron Squad nie pracuje nad jednym projektem. Od tamtego czasu nie było już żadnej informacji aż do teraz, gdyż nareszcie pojawiła się odpowiednia chwila, oraz co najważniejsze - możliwości, by zapowiedzieć nasz trzeci projekt po Vietnam SOG '69. Dla tych, którzy śledzą informacje nt. modyfikacji z pewnością mamy dużą niespodziankę.

Otóż za porozumieniem ze Scorpionem, niemieckim modderem, twórcą modyfikacji Vengeance powstanie polska wersja... JA2 v1.13: Renegade Republic! Zgadza się, to nie są żarty. Naprawdę jest czym się chwalić gdyż ta modyfikacja nazywana jest następcą Urban Chaos do którego także stworzyliśmy spolszczenie i był to nasz największy projekt. Słowo 'był' jest jaknajbardziej na miejscu ponieważ UC to przy RR ledwie rozgrzewka. Lecz to nie wszystko ale na więcej informacji zapraszamy do specjalnego artykułu.

Polska wersja Renegade Republic - Zapowiedź
JA2: Renegade Republic - Dyskusja na forum
Brak komentarzy

Wywiad z Iron Squad na Jagged Alliance Center

InneW dniu dzisiejszym na Jagged Alliance Center - największej polskiej stronie o grach z serii JA, udostępniono wywiad przeprowadzony z grupą Iron Squad, a dokładniej to jej twórcą - Lenem. Wywiad porusza wiele spraw związanych bezpośrednio z grupą oraz jej projektami takimi jak Urban Chaos czy nadchodzący wielkimi krokami Vietnam SOG '69. Nie zapomniano także o trzecim projekcie o którym wiadomo na razie tylko tyle, że będzie bardzo ambitny.

Pytań jest aż 31 tak więc jest co czytać. Zapraszamy bo warto.

Wywiady z grupą Iron Squad
Wywiad JAC z Iron Squad - Dyskusja na forum
Brak komentarzy

Vietnam SOG '69 PL - Zmiana planów

ProjektyZapowiadana niedawno polonizacja modyfikacji JA2: Vietnam SOG '69 wbrew zapowiedziom nie ukazała się w święta choć to z pewnością byłby świetny prezent dla fanów serii JA.
Na decyzję o przesunięciu daty premiery wpłynęła chęć wydania modyfikacji w jak najlepszym wydaniu. Mianowicie, nastąpiła mała zmiana planów. Vietnam SOG '69 to niewątpliwie trudna modyfikacja, która już z początku mogłaby zrazić mniej doświadczonych graczy lub tych, którzy po prostu nie lubią tak trudnych gier. Z myślą o nich postanowiliśmy dodać do spolszczenia dodatek do modyfikacji - SOG Jonas Edition.

Dodatek ten obniża poziom trudności, w sektorach jest więcej pieniędzy do znalezienia oraz dodaje 6 nowych postaci. Ponadto niektóre questy (misje) uległy zmianie. To oczywiście wymaga dodatkowego tłumaczenia ale nie martwcie się, to nie jest aż tak dużo. Więcej informacji już wkrótce.

Ponadto zapraszamy do czytania opisu Vietnam SOG '69, który pojawił się na stronie Jagged Alliance Center.

Vietnam SOG '69 PL - Dyskusja na forum
Opis modyfikacji Vietnam SOG '69
Brak komentarzy

Iron Squad rusza pełną parą

Iron SquadPo kilku miesiącach stałych problemów technicznych na które nikt nie mógł nam nic poradzić, wreszcie udało się. Co się udało pytacie? Otóż chodzi o prywatne forum dla członków grupy Iron Squad. Po tym jak we wrześniu musieliśmy opuścić nasz 900MB serwer nawiedzały nas stałe problemy z bazą danych.

A co za tym idzie ostatnio prace w grupie szły naprawdę wolno i panował bałagan. Teraz gdy wszystko znów jest dobrze ponownie ruszamy i to pełną parą!
Brak komentarzy

Nowe poradniki po raz drugi

PoradnikiW dniu startu strony na IS Site nie było zbyt wiele poradników mimo iż miały one być głównym tematem strony. Obiecaliśmy wam, że to się zmieni i nie zamierzamy zrywać obietnicy. Dziś po raz drugi na stronie pojawiają się nowe poradniki, tym razem także jest ich 5. Ale za to o jeden więcej do JA2 / JA2UB, czyli dwa, które zatytułowane są Nowe menu główne oraz Muzyka i odgłosy. Po ich nazwach nie trudno się zorientować o czym są, zresztą sami zobaczcie!

A do kategorii 1.13. mamy dziś 3 poradniki: EnemyItemChoices.xml, Inventory.xml oraz IncompatibleAttachments.xml. Niestety poradniki do 1.13 póki co nie są zbyt rozbudowane ponieważ na początku skupiamy się na przetłumaczeniu tych z domowej strony modyfikacji 1.13, które opisują poszczególne pliki. Już wkrótce możecie się spodziewać nowych, bardziej rozbudowanych poradników.

Tworzenie modyfikacji - Dyskusja na forum
Brak komentarzy

Nowy projekt Iron Squad - Zapowiedź

ProjektyTyle czasu wyczekiwań, niepewności i zgadywanek czym jest Nowy Projekt. To pytanie zaczęto zadawać jeszcze przed premierą naszego ostatniego i zarazem pierwszego projektu - polskiej wersji Urban Chaos.
Jedyna wzmianka o nowym projekcie była w lipcu, ale nie było żadnych informacji oprócz tego, że w ogóle powstaje. Dziś zgodnie z zapowiedzią dzień 5 grudnia 2006r. to dzień w którym oficjalnie zapowiedziany zostaje drugi projekt grupy Iron Squad.


Z pewnością ci co pamiętają lipcowe informacje są bardzo ciekawi cóż to takiego, otóż mamy zaskakującą informację - Vietnam SOG '69 będzie po polsku! I tym samym jako druga już modyfikacja będzie w polskiej, kinowej wersji językowej!

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o nowym projekcie, jego twórcach, nowościach jakie wprowadzi, współpracy albo dlaczego wybraliśmy tą modyfikację dowiesz się z tego artykułu. Zapraszamy także do dyskusji na naszym forum, pamiętajcie że także wasze zdanie może wpłynąć na losy projektu!

O spolszczeniu JA2: Vietnam SOG '69 PL słów kilka
Vietnam SOG '69 PL - Dyskusja na forum
1 komentarz

Nowe poradniki

PoradnikiOd startu strony minął już prawie tydzień i zgodnie z obietnicą przygotowaliśmy nowe poradniki o tworzeniu modyfikacji, gdyż w momencie premiery nie było ich tyle ile oczekiwaliście. Dziś jest 5 nowych poradników, do 1.13 są to opisy plików: AttachmentComboMerge.xml, Attachments.xml, EnemyGunChoices.xml i Explosives.xml. A do JA2 / JA2UB poradnik pt. Edytowanie tekstów - Pliki EDT mówiący o tym jak edytować wszelkie napisy w grze, począwszy od tekstów postaci, a skończywszy na opisach broni. Niestety dziś tylko jeden poradnik do JA2 / JA2UB, jest to spowodowane tym, że obecnie najwięcej modyfikacji tworzy się na podstawie 1.13. Ale bez obaw, dział z poradnikami do JA2 zostanie wkrótce uzupełniony.

Korzystając z okazji informuję iż nasz team opuścił Khotar, ale za to na jego miejsce przyszła Suicidegirl co na pewno zaowocuje przyspieszeniem prac. Jednocześnie zapraszam do oddawania głosów w sondzie na prawym menu, pamiętajcie że to od Was zależy jak będą wyglądały poradniki.

Poradniki do JA2 / JA2UB
Poradniki do 1.13
Tworzenie modyfikacji - Dyskusja na forum
1 komentarz