Ukończyliśmy prace nad polską wersją gry Splatter

ProjektyZ przyjemnością informujemy, że w ostatnich dniach definitywnie zakończyliśmy wszystkie prace związane z tłumaczeniem gry Splatter. Wszelkie pliki zostały już przekazane twórcom gry, firmie Dreamworlds, od których będą zależały dalsze decyzje odnośnie losów polskiej wersji. Możecie być pewni, że poinformujemy Was, gdy tylko polonizacja zostanie oficjalnie zaimplementowana. Póki co, zapraszamy do naszej galerii zdjęć, gdzie zamieściliśmy 20 screenshotów z polskiej wersji Splattera.

Splatter to dwuwymiarowa gra niezależna czerpiąca najlepsze rozwiązania z klasycznego Alien Breeda wydanego w 1993 roku. Fabuła opowiada historię znudzonego życiem Maxa, którego los odmienia się w chwili inwazji obcej rasy. Wówczas rozpoczyna się walka o przetrwanie na kilkunastu poziomach wypełnionych zombie, cyborgami i różnego rodzaju robactwem. Kampanię można zaliczać samotnie, jak i poprzez lokalny tryb multiplayer czy kooperację. Akcję ukazano z lotu ptaka, dzięki czemu gra łączy w sobie old-schoolowość z nowoczesną oprawą, bazującą na zaawansowanej grze świateł i cieni.

Splatter - Spolszczenie gry od Iron Squad 01 Splatter - Spolszczenie gry od Iron Squad 02 Splatter - Spolszczenie gry od Iron Squad 03 Splatter - Spolszczenie gry od Iron Squad 04
Brak komentarzy

Mark of the Ninja - przeprosiny za opóźnienia

ProjektyW pierwszej połowie września informowaliśmy Was o stanie prac nad polonizacją gry Mark of the Ninja oraz zapowiadaliśmy rychłą premierę. Niestety, nie wypaliło, choć do końca brakuje naprawdę niewiele. Sprawy stanęły na czcionkach, które okazały się być większym problemem niż sądziliśmy. Samo dorobienie polskich znaków diakrytycznych nie należy do trudnych zadań, jednak plik graficzny trzeba następnie specjalnie zakodować, co jest bardzo czasochłonne.

Każda, nawet najmniejsza edycja znaków oznacza kilka godzin dodatkowej pracy. Do tego doliczcie ciągły brak czasu (wielu z nas może angażować się w IS tylko w weekendy), a otrzymacie odpowiedź na pytanie "dlaczego tworzenie spolszczeń często tyle trwa?". Jeszcze raz prosimy abyście wykazali się zrozumieniem - mamy swoje życie, a świat realny zawsze będzie stał na pierwszym miejscu. Wszak, trudno oczekiwać od kogoś by rzucił pracę, szkołę czy dziewczynę dla tworzenia spolszczeń, prawda?

Gwoli ścisłości: tłumaczenie zostało ukończone, korekta przeprowadzona, a czcionki zrobione, jednak wciąż nie wyglądają tak, jak powinny. Nad tym ostatnim elementem intensywnie pracujemy i wygląda na to, że ostatnie zmiany, jakie wprowadziliśmy, pozwolą na rozpoczęcie testów lingwistycznych. Póki co jednak wstrzymamy się z prezentowaniem zdjęć z polskiej wersji gry. O postępach poinformujemy, gdy tylko uda nam się ostatecznie rozwiązać opisane trudności. Za opóźnienia przepraszamy.

Mark of the Ninja - Spolszczenie gry 01
3 komentarze

Gra Splatter kolejnym oficjalnym projektem IS

ProjektyZ przyjemnością informujemy, że podjęliśmy się kolejnego oficjalnego projektu, którym jest niezależna gra Splatter. Pierwsze prace zostały rozpoczęte zaraz po zakończeniu Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska, o którym informowaliśmy przed tygodniem. Tym razem jednak skala projektu jest znacznie mniejsza, więc i zadań mamy mniej. Zakres naszych prac obejmuje przetłumaczenie wszystkich tekstów, opiekę nad polską wersją w przypadku aktualizacji oraz promocję gry w Polsce.

To ostatnie jest o tyle ważne, że Splatter walczy na Steam Greenlight o miejsce w systemie elektronicznej dystrybucji. Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do głosowania. Ze swojej strony możemy obiecać, że zrobimy co w naszej mocy, aby polska wersja prezentowała możliwie najwyższy poziom. Aktualnie w projekt zaangażowane są dwie osoby: Tomasz "blattdorf" Błaut oraz Krystian "Len" Machnik, którzy powinni zakończyć wszystkie zadania w ciągu najbliższego tygodnia.


Splatter to dwuwymiarowa gra niezależna czerpiąca najlepsze rozwiązania z klasycznego Alien Breeda wydanego w 1993 roku. Fabuła opowiada historię znudzonego życiem Maxa, którego los odmienia się w chwili inwazji obcej rasy. Wówczas rozpoczyna się walka o przetrwanie na kilkunastu poziomach wypełnionych zombie, cyborgami i różnego rodzaju robactwem. Kampanię można zaliczać samotnie, jak i poprzez lokalny tryb multiplayer czy kooperację. Akcję ukazano z lotu ptaka, dzięki czemu gra łączy w sobie old-schoolowość z nowoczesną oprawą, bazującą na zaawansowanej grze świateł i cieni.

Splatter - Spolszczenie gry od Iron Squad 01 Splatter - Spolszczenie gry od Iron Squad 02 Splatter - Spolszczenie gry od Iron Squad 03 Splatter - Spolszczenie gry od Iron Squad 04
22 komentarzy

Spolszczenie Mark of the Ninja coraz bliższe ukończenia

ProjektyJak zapewne zauważyliście, w ostatnim czasie staramy się nadrabiać zaległości po trudnych chwilach dla Iron Squad. Dopiero wczoraj opublikowaliśmy spolszczenie gry Torchlight II, a dziś mamy dla Was kolejną pozytywną nowinkę. Tym razem tematem jest Mark of the Ninja - dwuwymiarowa platformówka z elementami skradankowymi, której polonizacja miała zostać ukończona w ekspresowym tempie. Niestety, problemy osobiste i organizacyjne pokrzyżowały plany. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło...

Prace nad spolszczeniem gry Mark of the Ninja nieuchronnie zbliżają się ku końcowi. Etap tłumaczenia został już całkowicie zakończony, podobnie zresztą jak korekta. Obecnie pracujemy nad czcionkami, a dokładniej rzecz ujmując: nad dodaniem polskich znaków diakrytycznych. Tylko ten jeden krok dzieli nas od testów lingwistycznych, które pozwolą wyeliminować wszelkie błędy i nieścisłości. Trudno jednak ocenić ile zajmie ten etap - wszystko wyjdzie w praniu, choć coś nam podpowiada, że wrzesień będzie obfity w nowe polonizacje... Śledźcie naszą stronę na bieżąco.

Mark of the Ninja to dwuwymiarowa platformówka z elementami skradankowymi, za którą odpowiada studio Klei Entertainment znane za sprawą popularnego Shanka. Jak nietrudno wywnioskować z tytułu tej produkcji, gracz wciela się w wojownika ninja, który niepostrzeżenie przemyka na terytorium przeciwnika, by efektownie się z nim rozprawić, nie wzbudzając przy tym alarmu. Gra zdobyła wiele pochlebnych opinii zarówno graczy, jak i recenzentów zdobywając przy tym wysokie oceny.
8 komentarzy

Spolszczenie gry Torchlight II już dostępne!

ProjektyJak obiecaliśmy, tak zrobiliśmy - publikujemy spolszczenie gry Torchlight II! Plik ważący zaledwie 1,40 MB możecie pobrać za pomocą warsztatu Steam, który dokona za Was wszystkich niezbędnych czynności związanych z instalacją. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu będziecie mieli stały dostęp do aktualizacji, bez konieczności ręcznego wyszukiwania ich. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy przypadną Wam do gustu - zrobiliśmy co w naszej mocy, aby polonizacja była bezbłędna i oddawała charakter gry.

Wystarczy, że wejdziecie do warsztatu Steam i zasubskrybujecie spolszczenie, a wówczas program automatycznie pobierze plik i zaaplikuje go do gry. Wiemy, że takie rozwiązanie jest nowością i nie wszyscy mogą być zadowoleni, ale to naprawdę proste. Drugim krokiem jest uruchomienie Torchlighta II z wykorzystaniem modów (druga opcja w okienku startowym), gdzie wybierzecie, że chcecie grać z wykorzystaniem modyfikacji "Polonizacja Iron Squad". Po wykonaniu tych czynności możecie uruchomić aplikację i cieszyć się rozgrywką. A jeśli chcecie się upewnić czy operacja się powiodła, to wystarczy, że w menu głównym gry wejdziecie w Ustawienia i jeśli w opcjach językowych, będzie wybrany "Polski Iron Squad", to znak że wszystko jest w porządku.

Torchlight 2 - Spolszczenie gry od Iron Squad 01 Torchlight 2 - Spolszczenie gry od Iron Squad 01

Polonizacja jest kompatybilna z modyfikacjami LurkerHUD oraz SynergiesMOD. Istnieje też prawdopodobieństwo, że zadziała z większością innych modyfikacji, choć - co oczywiste - należy pamiętać, że nowe teksty nie przetłumaczą się w sposób magiczny. Należy odnotować również fakt, że przerywniki filmowe wykorzystują polską ścieżkę audio dostępną w grze, która nie jest naszego autorstwa.

Spolszczenie gry Torchlight II autorstwa grupy Iron Squad powstało wobec sprzeciwu kiepskiej jakości przekładu, jaki zaserwował graczom polski wydawca gry. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby nasza polonizacja była możliwie bezbłędna i oddawała klimat gry. W pracach wziął udział cienislaw, którego możecie kojarzyć za sprawą polonizacji pierwszej części serii. Jako prawdziwy specjalista od Torchlighta, zajmował się nadzorem prac oraz sprawami technicznymi. Tłumaczenie od Iron Squad swoim zakresem obejmuje wszystkie teksty z gry, których - zważywszy na fakt, że to przedstawiciel gatunku RPG - było niemało. A jeśli jeszcze nie macie w swojej kolekcji tej wyjątkowej produkcji, to dziś jest doskonała okazja, by uzupełnić zapasy - wystarczy, że przy zakupie użyjecie specjalnego kodu zniżkowego GFDSEP20UK, a zapłacicie jedynie 3£, czyli nieco ponad 15 zł!


Spolszczenie gry Torchlight II
16 komentarzy

Premiera spolszczenia Torchlight II już jutro!

ProjektyMamy miłą niespodziankę dla fanów gry Torchlight II - premiera spolszczenia odbędzie się już jutro! Polonizacja jest już ukończona w 100% i przeszła niezbędne testy, które pozwoliły wyeliminować błędy oraz wszelkiego rodzaju pomyłki. Cała paczka będzie ważyła niewiele, bo 2,4 MB i wyjątkowo zostanie opublikowana w warsztacie Steam. Dzięki temu rozwiązaniu unikniecie konieczności ręcznego instalowania - wystarczy, że zasubskrybujecie odpowiednią modyfikację i uruchomicie grę z jej wykorzystaniem.

Polonizacja gry Torchlight II przeszła długie testy, jak jeszcze żaden projekt zespołu Iron Squad. Wszystko po to, by upewnić się, że jakość przekładu będzie odpowiednio dobra. Wszak, dostępna jest oficjalna polska wersja od Cenegi, toteż nasza praca nie miałaby sensu, gdyby nie była wykonana po prostu lepiej. Przede wszystkim, staraliśmy się uniknąć nieścisłości na które cierpi oficjalna lokalizacja, lecz także zadbaliśmy o odpowiednią "klimatyczność", abyście poczuli się tak, jakbyście czytali oryginalne teksty. A jak nam to wyszło - ocenicie sami. A dla niecierpliwców mamy 20 świeżutkich zdjęć. Zapraszamy do oglądania.

Torchlight 2 - Spolszczenie gry od Iron Squad 01 Torchlight 2 - Spolszczenie gry od Iron Squad 02 Torchlight 2 - Spolszczenie gry od Iron Squad 03 Torchlight 2 - Spolszczenie gry od Iron Squad 04

Torchlight II to klasyczny RPG akcji czerpiący rozwiązania z kultowej serii Diablo. Historia przedstawiona w grze rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach pokazanych w oryginale. Nieznany sprawca zniszczył tytułowe miasteczko "Torchlight" i wykradł esencję mocy Ordraka - sprawcy wszelkiego zła w pierwszej części gry. Zadaniem gracza jest dopaść złoczyńcę i zapobiec naruszeniu równowagi między żywiołami. W ten sposób gracz po raz pierwszy opuści ciemne podziemia, by zwiedzić rozbudowany, otwarty świat, pełen losowych wydarzeń i ze zmiennymi warunkami pogodowymi.
23 komentarzy

Prace nad polonizacją Aiona wstrzymane!

ProjektyZ przykrością informujemy, że prace nad polonizacją gry Aion zostały wstrzymane, prawdopodobnie już na stałe. Bezpośrednią przyczyną takiej decyzji jest niespodziewana publikacja oficjalnej polskiej wersji językowej przez firmę Gameforge. To pozbawiło sensu prowadzenia prac nad projektem ukończonym w 46%, podczas gdy oficjalna wersja jest kompletna. Mamy nadzieję, że spolszczenie autorstwa naszego zespołu przypadło Wam do gustu i pomogło w rozwikłaniu zagadek gry.

Prace nad polonizacją gry Aion trwały ponad 3 lata, w trakcie których stała się jednym z najpopularniejszych projektów grupy Iron Squad z łączną liczbą pobrań sięgającą ponad 76 tysięcy. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że nie jest to polonizacja, którą możemy ukończyć. Naszym celem było przetłumaczenie jak największych ilości tekstu, co jednak nie było prostym zadaniem zważywszy na liczne aktualizacje, jakimi zarzucali nas twórcy gry. Każda z nich przynosiła kolejne partie tekstu, więc choć ogólny procent ukończenia wzrósł tylko nieznacznie, to tak naprawdę dzisiejsza łatka jest kilkukrotnie większa od pierwszych wersji, jakie Wam udostępnialiśmy.

Mało kto o tym wie, ale niewiele brakowało, aby to nasz projekt zyskał status oficjalnego. W 2010 roku kontaktowały się z nami osoby z polskiego wydawnictwa (Aion był wtedy płatny i rozprowadzany drogą pudełkową), z którymi następnie rozmawialiśmy na temat ew. polonizacji innej, popularnej gry z gatunku MMO. Ostatecznie plany nie doczekały się realizacji, ale negocjacje w sprawie wsparcia naszej polonizacji Aiona zaczęto prowadzić z NCSoft, czyli twórcami gry. Niestety, tu również skończyło się na planach, a szkoda zważywszy, że dzisiejsza oficjalna lokalizacja jest daleka od ideału (ogólnie łamany angielski z polskim, szczególnie w nazwach przedmiotów, postaci i miejsc). Ze swojej strony możemy obiecać, że podejmiemy próby skontaktowania się z firmą Gameforge ws. pomocy przy poprawie jakości ich tłumaczenia, bądź wykorzystania części naszego. Dziękujemy wszystkim, którzy obdarzyli nas zaufaniem i korzystali z efektów naszych prac.

Aion - Spolszczenie gry 01 Aion - Spolszczenie gry 02 Aion - Spolszczenie gry 03 Aion - Spolszczenie gry 04
12 komentarzy