Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Spolszczenie Borderlands 2 - Rozwiązujemy problemy techniczne

ProjektyJak pisaliśmy przed kilkoma dniami, aktualnie skupiamy się na rozwiązywaniu problemów technicznych w aktualnie tłumaczonych przez nas grach. Jedną z nich jest Borderlands 2, chyba najbardziej kłopotliwy projekt, jaki wzięliśmy na swoje barki. Nie będziemy ukrywać, że sprawia nam on niezwykle dużo problemów, co wprowadza dużo zamieszania. I jeśli mamy być z Wami całkowicie szczerzy, to był taki okres, w którym byliśmy o włos od zrezygnowania z prowadzenia dalszych prac.

Jednak wtedy naszła nas pewna myśl: jeszcze nigdy nie porzuciliśmy żadnego projektu. Bywało ciężko, a prace nad niektórymi grami dłużyły się niemiłosiernie, ale zawsze doprowadzaliśmy sprawy do końca. Tak też chcemy zrobić w przypadku Borderlands 2, dlatego zdecydowaliśmy się próbować. Wciąż jest zbyt wcześnie, aby cokolwiek przesądzać, jednak jesteśmy wam winni udzielenia informacji.


Sprawy mają się ku lepszemu, rozwiązaliśmy już większość problemów, w tym najważniejszy, uniemożliwiający jakąkolwiek edycję plików, który wprowadziła firma Gearbox, by utrudnić zadanie takim, jak my. Aktualnie skupiamy największą uwagę na czcionkach, ponieważ plik jednej z nich (tj. tej znajdującej się w menu głównym) nie znajduje się tam, gdzie powinien. Gdzie więc jest? Tego jeszcze nie wiemy, pracujemy nad tym i zadajemy sobie pytanie, po co twórcy ją ukrywali... Niemniej, są to tylko przykładowe komplikacje, z którymi się spotykamy. Obecnie etap tłumaczenia jest wstrzymany do czasu aż sytuacja będzie bardziej pewna. Wówczas do projektu zostanie skierowana większość tłumaczy Iron Squadu i skupimy się na jak najszybszym ukończeniu polonizacji. A jak informowaliśmy ostatnim razem - istnieje możliwość publikacji wczesnych wersji beta, abyście także Wy mogli uczestniczyć w rozwijaniu tego projektu.

Borderlands 2 - Spolszczenie gry 01 Borderlands 2 - Spolszczenie gry 02 Borderlands 2 - Spolszczenie gry 03 Borderlands 2 - Spolszczenie gry 04
397 komentarzy
Komentarze
 • SZEF

  No coraz bardziej wątpie czy to spolszczenie wyjdzie w 2014

 • Marian

  Spokojnie chłopaki wszyscy wiemy jaka to jest ciężka praca nie poddawajcie się poczekamy :)

 • lulo

  spolszczacie podstawkę czy wersję goty???

 • Blady

  Producenci sami nie zrobią polonizacji a jak ktoś chce zrobić to nie wolno plików ruszać a potem się dziwią dlaczego ludzie narzekają. Powodzenia !

 • 447

  Zerkam co jakiś czas, co tu się dzieje i to wszystko co czytam napawa mnie, ale i pewnie wszystkich wielkim optymizmem :) Widać, że z nowym rokiem grupa ruszyła pełną parą i niedługo będziemy mogli ujrzeć wydanie różnych polonizacji. Jeśli chodzi o B2... Nigdy nie ma sytuacji, żeby było tragicznie. Nie do końca rozumiem twórców, dlaczego tak dziwnie zrobili z plikami, ale jestem pełen nadziei, że wszystko się uda :) Osobiście trzymam za Wami kciuki :)

 • marco

  Ja myślę, że tak zrobili, gdyż powstawało dużo DLC, przez co chcieli dużo zarobić również z wersji PC. Gdyby można było je normalnie i bez problemu modować to gracz mogli by niechętnie kupować DLC. Chcieli się przez to zabezpieczyć.

 • Twister

  Nie wiem czy gdzieś to pisaliście ale czy jest możliwość spolszczenia samej podstawki bez DLC wydanie bety do testów i dalszego tłumaczenia DLC z aktualizacjami bety? NP. przetłumaczycie jeden dodatek wydajecie aktualizacje.

 • Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "bbcode.html" (looked into: /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/styles/all/template).' in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:232 Stack trace: #0 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/loader.php(135): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('bbcode.html') #1 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(150): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('bbcode.html') #2 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/twig.php(382): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('bbcode.html') #3 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/includes/bbcode.php(171): phpbb\template\twig\twig->get_source_file_for_handle('bbcode.html') #4 /usr/home/Iron in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 232