Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Spolszczenie Mark of the Ninja do pobrania!

ProjektyTermin ujawniliśmy - obietnicy dotrzymaliśmy. We wtorek zapowiedzieliśmy, że w piątek opublikujemy spolszczenie Mark of the Ninja, a że ta data stała się faktem, to czas najwyższy odpalić grę! Polonizacja zawiera tłumaczenie wszystkich tekstów w wersji podstawowej oraz wydanym w sierpniu tego roku DLC "Special Edition", które wprowadza dodatkową misję i komentarze twórców. A wszystko w wygodnym i prostym do bólu instalatorze, który poprowadzi Was przez proces aplikacji polskiego języka.

Co ciekawe, pierwotnie Mark of the Ninja miało być prostym projektem, robionym nieco na uboczu innych, większych. Szybko się jednak okazało, że zbyt pochopnie wydaliśmy ocenę. Przede wszystkim - gra zawiera niespotykanie dużo tekstu, jak na platformówkę, oraz sporo zapożyczeń z kultury Japonii, których tłumaczenie wymagało od tłumaczy zasięgnięcia dodatkowej wiedzy. Warto tu wymienić chociażby haiku: japońską formę poetycką składającą się z 17 sylab podzielonych na trzy części znaczeniowe po 5, 7 i 5 sylab. Jednak znacznie większymi trudnościami okazały się czcionki, które często wydawały się przeczyć prawom logiki. Mieliśmy też dużo problemów z długością tekstów (podczas testów okazało się, że w wielu miejscach pole na tekst jest mocno ograniczone), co niosło ze sobą konieczność skracania wielu zdań przy jednoczesnym dbaniu o to, by nie ucierpiała na tym stylistyka.


Zresztą, nie tylko te aspekty były przez silnik gry traktowane dość osobliwie, ale ostatecznie udało nam się wszystko opanować i mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z efektów naszych starań. A gdybyście przypadkiem znaleźli coś, co warto poprawić - zróbcie zdjęcie i wrzućcie na nasze forum, a zajmiemy się tym i wydamy stosowne łatki. Spolszczenie Mark of the Ninja waży zaledwie 1,90 MB, więc możecie pobierać bez obaw, że nadwyrężycie dostawcę internetu.


Mark of the Ninja to dwuwymiarowa platformówka z elementami skradankowymi, za którą odpowiada studio Klei Entertainment znane za sprawą popularnego Shanka. Jak nietrudno wywnioskować z tytułu tej produkcji, gracz wciela się w wojownika ninja, który niepostrzeżenie przemyka na terytorium przeciwnika, by efektownie się z nim rozprawić, nie wzbudzając przy tym alarmu. Gra zdobyła wiele pochlebnych opinii zarówno graczy, jak i recenzentów zdobywając przy tym często maksymalne noty.

Mark of the Ninja - Spolszczenie gry od Iron Squad 01 Mark of the Ninja - Spolszczenie gry od Iron Squad 02 Mark of the Ninja - Spolszczenie gry od Iron Squad 03 Mark of the Ninja - Spolszczenie gry od Iron Squad 04
16 komentarzy
Komentarze
 • Ratchet

  GG panowie GG

 • Pieczuś

  "Termin ujawniliśmy - obietnicy dotrzymaliśmy." - Troszkę naciągane^^ Powinniście napisać ostatni termin :D A tak na poważnie, wielkie dzięki za spolszczenie :) Grę właśnie zasysam i chyba nie odejdę do póki nie skończę. Dzięki za czas i poświęcenie.

 • Xaxunio

  Również dziękuje za spolszczenie. Jednak moje pytanie. Czy Wy kontaktujecie się z autorem/wydawcą gry i proponujecie umieszczenie Waszego spolszczenia w oficjalnej dystrybucji w zamian za reklamę ?

 • Menost

  Super fajny prezent na święta. Życzę wszystkiego najlepszego z okazji świąt :)

 • 698

  Xaxunio: Tak, zawsze próbujemy skontaktować się z autorami gry, którą tłumaczymy. Przeważnie się nie odzywają, ale czasami otrzymujemy chociaż pomocne informacje. Tak było chociażby z grą Anna. Skontaktowaliśmy się z twórcami gry i dzięki temu możecie się cieszyć oficjalną polską wersją na steamie :)

 • Riddick

  Wielkie dzięki czekałem niecierpliwośćią na to spolszczenie od początku rozpoczęcia prac :)

 • qooboos

  ARKaM: Nie zawsze, na przykład w tym przypadku :) Ale zwykle jest to informacja, że robimy coś takiego, czy nie mają nic przeciwko itd. Jak już się odezwą, to zwykle pozwalają, a twórcy Anny byli pod takim wrażeniem, że nawiązaliśmy szerszą współpracę.

  Pieczuś: Zważ na pewną różnicę. Mianowicie, NIGDY nie podaliśmy dokładnego terminu premiery spolszczenia. Były to raczej zapowiedzi NA DANY MIESIĄC z zaznaczeniem, że to tylko przewidywana data, która może ulec zmianie. Reasumując: to nie były żadne obietnice ;)

  Dzięki wszystkim za pobranie i dobre słowa.

 • Hubsi

  Pograłem kilka godzin na tym spolszczeniu i muszę przyznać ze bardzo dobrą robotę wykonaliście 10/10. Oby tak dalej:P

 • PolskiGracz

  Mam problem po zainstalowaniu spolszczenia tam gdzie mam gre po uruchomnieniu mam błąd:

  Nie można uruchomić:
  C:\Program
  Files\Steam\steamapps\common\mark_of_the_ninja\bin\game.exe

  Błąd podczas wykonywania CreateProcess; code 267.
  Nazwa katalogu jest nieprawidłowa.

  Nie wiem co zrobić.

 • qooboos

  PolskiGracz: O problemach piszemy na forum, bo tutaj czasem ciężko się dogadać.

 • Pieczus

  Przeszedłem już prawie całą grę i nie zauważyłem żadnych problemów. Jedynie mogli byście poprawić, aby instalacje automatycznie znajdowała miejsce instalacji gry.

 • Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "bbcode.html" (looked into: /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/styles/all/template).' in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:232 Stack trace: #0 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/loader.php(135): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('bbcode.html') #1 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(150): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('bbcode.html') #2 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/twig.php(382): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('bbcode.html') #3 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/includes/bbcode.php(171): phpbb\template\twig\twig->get_source_file_for_handle('bbcode.html') #4 /usr/home/Iron in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 232