Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Gra Contrast kolejnym projektem zespołu Iron Squad

ProjektyPamiętacie zagadkę sprzed kilku dni? Hasłem, które należało odgadnąć, był tytuł gry Contrast - naszego nowego projektu. W tym niecodziennym konkursie zwyciężył pan Jakub Szymczak, któremu całe zadanie zajęło około 40 minut. Zgodnie z danym słowem otrzymał on od nas klucz Steam na grę Anna: Extended Edition w polskiej wersji językowej autorstwa Iron Squad, a w niedalekiej przyszłości także przedpremierowy dostęp do polonizacji omawianego w tym newsie tytułu.

Ale czym właściwie jest Contrast i dlaczego zdecydowaliśmy się podjąć tego projektu? Najważniejszy powód jest taki, jak zawsze: jej oryginalność. Każdy z nas pragnie zdobyć jak najwięcej doświadczenia na tym, co robimy, dlatego za każdym razem dobieramy takie tytuły, które wyróżniają się na tle pozostałych. A Contrast z pewnością taki jest. To logiczna gra platformowa utrzymana w stylistyce wodewilu i dość niespotykanym sposobie prowadzenia rozgrywki. Polega ona bowiem na tym, że sterujemy postacią w pełnym 3D (widok zza pleców), jednak nasza postać posiada umiejętność przeobrażania się w cienie, przez co rozgrywka zmienia się w tradycyjną dwuwymiarową platformówkę. Możecie to zaobserwować na zamieszczonym poniżej nagraniu. Klimat doskonale podkreśla soundtrack - przyjemny jazzik.


W dniu ujawnienia tego projektu, zadano nam pytanie "czy gra posiada fabułę?". Otóż, posiada, i to ciekawą. Jest w niej sporo sytuacji, które śmieszą, ale też takie, które zmuszają do refleksji. Mimo że gra Contrast przedstawia dość wyimaginowany świat, to porusza jakże ludzki temat nieszczęśliwego dzieciństwa. Jej głównymi bohaterkami są dwie dziewczynki: Didi, której matka została niedawno zamordowana, a ojciec nie wykazuje zbytniego zainteresowania córką; oraz starsza Dawn, która zobowiązuje się do zmiany wydarzeń z przeszłości, by naprawić sytuację rodzinną młodszej bohaterki.

Projektem polonizacji kieruje Jakub "QooBooS" Drozdek - wieloletni członek Iron Squad, którego możecie kojarzyć dzięki projektowi Aion. Docelowo w prace zostanie zaangażowanych dwóch tłumaczy wybranych spośród tych, którzy nie mają aktualnie przydzielonych żadnych zadań.

Mark of the Ninja - Spolszczenie gry Contrast od Iron Squad 01 Mark of the Ninja - Spolszczenie gry Contrast od Iron Squad 02 Mark of the Ninja - Spolszczenie gry Contrast od Iron Squad 03 Mark of the Ninja - Spolszczenie gry Contrast od Iron Squad 04
9 komentarzy
Komentarze
 • Asos

  Yay, dziękuję :) Będę kibicował abyście mieli mniej pracy i więcej czasu na to spolszczenie :D

 • Khaoum84

  Oby nie było takich opóźnień, jak ostatnio, ale was rozumiem bo sam mam niedużo czasu (a chęci jeszcze mniej). I ja również bedę trzymał kciuki:)

 • Danio237

  Szkoda, słaba gra, przerost formy nad kiepską treścią.

 • siup

  super - więcej projektów...

 • bezsens

  Ciekawe czy uda sie dokonczyc te wszystkie projekty. Tlumaczy coraz mniej, a projektow coraz wiecej

 • qooboos

  bezsens: Nie siej dezinformacji. Tłumaczy w IS jest więcej, i to jeszcze lepszych. Nie wiem, skąd masz takie informacje, ale jeśli czegoś nie wiesz na 100%, to sugeruję zostawiać to dla siebie, bo można czasem słabo na tym wyjść.

 • Fiscus

  Ja to bym chciał spolszczenie Contrast na PS4. Da się zrobić? :D

 • Ratchet

  Fiscus zauważ że większość spolszczeń fanowskich wymagało konsoli która uruchamia kopie zapasowe

 • prymus

  ja bym kciał to spolszczenie . czymam kciuki .


Nick: 

Przeczytaj regulamin komentarzy. Masz pytanie? Napisz na naszym forum.