Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

PGA 2013 - IMGN.pro, Iron Squad i wiele innych...

Iron SquadKto nie był na Poznań Game Arena, ten niech żałuje! Tegoroczne targi zgromadziły 41 200 graczy, którzy niejednokrotnie wychodzili z kartonami gier. Z naszego punktu widzenia najważniejsza była jednak prezentacja firmy IMGN.pro, jej projektów oraz planów na przyszłość. A wierzcie nam, że jeszcze niejednokrotnie o nich usłyszycie. Oj, będzie się działo! Szczegóły poznacie w dalszej części newsa.


Jeśli jeszcze nie wiecie, IMGN.pro to nasz partner, z którym współpracujemy niemalże od czasu powstania tej firmy. Jedną z głównych osób obsługujących ich stoisko był zresztą Krystian "Len" Machnik - szef Iron Squadu, który służył pomocą i odpowiadał na Wasze pytania przez bite 3 dni. Można się śmiać, ale na koniec miał tak zdarte gardło, że nawet jego dziewczyna nie poznała go po głosie... W ostatni dzień do pomocy przyłączył się Piotr "dero" Zych (tłumacz IS), a wokół kręcił się także Krzysztof "nef" Jercha (programista IS), który zrobił sobie przerwę od pracy nad spolszczeniem Mark of the Ninja.

Wierzcie nam, że wysiłek był wart zachodu. Poznaliśmy masę ludzi i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ich pasji. Rozmowy z osobami, które znają te gry na wylot i widok dzieci skaczących z radości - coś wspaniałego. Co więcej, przekonaliśmy się, że sporo osób kojarzy nasz zespół, i to nie tylko gracze, lecz także ludzie z branży gier. Skąd? Nie mamy pojęcia, ale rozmowy z nimi dały nam wiele do myślenia i nieco zmieniły nasz punkt widzenia na dalszy rozwój grupy. Wieczorami był z kolei czas na porozmawianie o rozwoju Iron Squadu i planach na przyszłość, obowiązkowo przy piwku.

Poznań Game Arena 2013 - IMGN.pro, Iron Squad Poznań Game Arena 2013 - IMGN.pro, Iron Squad


Wracając do konkretów: na stoisku firmy IMGN.pro mogliście wypróbować grę Euro Truck Simulator 2: Ekspansja Polska (testowana i tłumaczona w zespole Iron Squad) podłączoną do profesjonalnej kierownicy z równie profesjonalnym fotelem. Oprócz tego była też możliwość sprawdzenia w akcji gry Spin Tires, której niesamowicie wierna fizyka zrobiła ogromne wrażenie na graczach. Jej premiera odbędzie się w połowie przyszłego roku (oczywiście, w polskiej wersji językowej). Atrakcje były też dla fanów przygodówek. Kojarzycie Dreamfall: Chapters? Na stoisku IMGN.pro byli jej twórcy z Red Thread Games, którzy przylecieli z Oslo specjalnie na tę okazję. Oprócz tego była szansa poznania Pavla Sebora z SCS Software i zaprezentowano polską grę Kholat opartą na prawdziwych wydarzeniach z 1959 roku, kiedy grupa rosyjskich alpinistów w tajemniczych okolicznościach zginęła na północy gór Ural.

Poznań Game Arena 2013 - IMGN.pro, Iron Squad Poznań Game Arena 2013 - IMGN.pro, Iron Squad

To jednak jeszcze nie wszystko: w trakcie targów wyszło na jaw, że trwają prace nad kolejnymi dodatkami do Euro Truck Simulator 2 oraz powstaje kilka innych gier o tej tematyce (American Truck Simulator, Euro Coach Simulator, Bus Driver 2 i w odleglejszych planach także World of Trucks). Brzmi nieźle już teraz, a jak znamy Łukasza Kubiaka i Bartosza Moskałę (założycieli IMGN.pro), to dopiero się rozkręcają. My, jako zespół Iron Squad, życzymy im dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie coraz lepsza.

Poznań Game Arena 2013 - IMGN.pro, Iron Squad Poznań Game Arena 2013 - IMGN.pro, Iron Squad Poznań Game Arena 2013 - IMGN.pro, Iron Squad Poznań Game Arena 2013 - IMGN.pro, Iron Squad
1 komentarz
Komentarze
  • morand

    Super sprawa. To na pewno ważny krok w rozwoju zespołu, ale znam tematy, więc domyślam się, że nieprędko ujawnicie swoje plany :) Pozdrawiam.


Nick: 

Przeczytaj regulamin komentarzy. Masz pytanie? Napisz na naszym forum.