Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Tworzymy spolszczenie gry The Inner World

ProjektyMamy dobrą wiadomość dla fanów przygodówek - gra The Inner World będzie po polsku! Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy pracować nad tak udanym i, przede wszystkim, zabawnym tytułem. Wyjątkowość tej gry zaczyna się już na poziomie warstwy wizualnej - wszystko zostało ręcznie narysowane przez twórców, co jest rzadko spotykaną metodą w dzisiejszych czasach. Podczas rozgrywki nie zabraknie pełnej niespodziewanych zdarzeń opowieści, wielu dziwacznych postaci, świetnego klimatu i sporej dawki humoru.

O tym ostatnim możecie zresztą przekonać się, oglądając zwiastun gry, który przetłumaczyliśmy na język polski specjalnie dla Was (do obejrzenia poniżej). W prace nad spolszczeniem The Inner World zaangażowano kilka osób, w dużej mierze związanych z anulowanym przed miesiącem Aionem. Projektem kieruje zresztą ta sama osoba: Jakub "QooBooS" Drozdek, więc o przyszłość polonizacji możecie być spokojni. Tym bardziej, że wypełni ona sporą lukę, która powstała po trzech innych projektach ukończonych w ciągu ostatniego miesiąca.


Uprzedzając pytania pokroju "Dlaczego ta gra, a nie inna?" - The Inner World po prostu nas zauroczyło. To bardzo niepozorna gra, która wciąga niemiłosiernie i wyróżnia się wspaniałym klimatem. Tym ostatnim przypomina nam zresztą kultowe już Machinarium, więc jeśli lubicie takie klimaty, to lokalizowana przez nas pozycja jest zdecydowanie godna polecenia. Obecnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy polonizacja będzie gotowa. Powstrzymamy się również od oceń, gdyż rzeczywistość często lubi weryfikować plany.

The Inner World to dwuwymiarowa przygodówka point'n'click o niecodziennym klimacie. Akcja została osadzona w dziwacznej krainie Aposia, znajdującej się głęboko pod powierzchnią Ziemi. Jej istnienie uzależnione jest od tryskających z trzech fontann boskich wiatrów, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Jednak z nieznanych przyczyn fontanny wysychają jedna po drugiej. I tu do działania przystępuje główny bohater - Robert, nowicjusz w centrum ds. nieoczekiwanych zdarzeń. Zadaniem gracza jest eksplorowanie lokacji i rozwiązywanie licznych zagadek, których zrozumienie wymaga umiejętności logicznego myślenia. Cechą, która wyróżnia The Inner World spośród innych przedstawicieli tego gatunku, jest humor. Gwarantujemy, że niejednokrotnie uśmiejecie się podczas rozgrywki.

The Inner World - Spolszczenie gry od Iron Squad 01 The Inner World - Spolszczenie gry od Iron Squad 02 The Inner World - Spolszczenie gry od Iron Squad 03 The Inner World - Spolszczenie gry od Iron Squad 04
14 komentarzy
Komentarze
 • Tom

  Końcówka roku się zbliża nieubłaganie. Proponuje te daty pozmieniać na 2014 ;)

 • Nextorius

  Zamiast zająć się tłumaczeniem Borderlands 2 to zajmujecie się głupotami, które nikogo nie interesują.

 • qooboos

  Nextorius: Dzięki takim komentarzom, jak Twój, mamy jeszcze większą motywację, by skupiać się na niszowych tytułach. Dzięki.

 • Gucio

  Zgadzam się z Lenem, jeżeli Nextorius uważa ,że tego typu gry nikogo nie interesują to jeszcze lepiej zająć się takimi tytułami, bo tacy niszowi intelektualnie gracze tylko liczą na gry AAA które coraz bardziej się robi dla mas, czyli gry które przechodzą się same, nie trzeba myśleć bo autorzy podali dokładne lokacje wszystkiego itd.

 • kamil950

  Skąd akurat wybór takiej gry? Chociaż może faktycznie jest ciekawa czy śmieszna. Jednak jakbyście tłumaczyli coś jeszcze, to może np. coś z Humble Bundle czy innych pakietów, co ma więcej osób (np. Little Inferno)? :)

 • kamil950

  Niech to, wydało się, że nie przeczytałem całego newsa przed napisaniem poprzedniego komentarza. :)

 • qooboos

  kamil950: Wpadłeś :D A odnośnie Little Inferno, to chcielibyśmy, ale gra jest tak zrobiona, że ciężko by było.

 • szuru

  Skoro chcecie brać się za mniejsze tytuły to chętnie zobaczył bym tłumaczenie gry Memoria. Świetna przygodówka, szkoda tylko, że nie została spolszczona.

 • Noir

  Czekam na to spolszczenie cierpliwie :)
  A tak w ogóle to ja może polecę inną przygodówkę do której może zrobilibyście tłumaczenie. A mianowicie "The Dream Machine".
  Gra będzie miała 6 rozdziałów. Ukazały się już 4. Wszędzie ma świetne recenzje i oceny. Zgarnęła już sporo nagród. Chwalona jest za świetną fabułę.
  Do tego ma niebanalną oprawę graficzną: wszystko zostało wykonane ręcznie z gliny i kartonu.
  Może byście się tym zainteresowali? :)

 • kamil950

  Nie wiem czy to pomoże, ale jak chce się tłumaczyć Little Inferno, to wystarczy napisać do twórców i oni odpisują, może też coś pomogą. Niektórzy tak robili (tłumacząc np. na rosyjski). Tutaj na forum jest podane więcej informacji - http://infernofans.com/forum/general-di ... ranslation

  Poza tym znalazłem jakieś informacje o 'Localize file' - http://infernofans.com/catalog/localize-file

 • qooboos

  kamil950: Dzięki. Właśnie się temu przyglądamy. Jeśli wszystko się sprawdzi, to oficjalnie ogłosimy projekt :)

 • lukan246

  Dziękuje Wam bardzo, że też interesujecie się "mniejszymi" grami przygodowymi typu "point and click", których w czasach COD'a i BF'a nikt nie docenia :)

 • shadowrun

  Takie małe podstawowe pytanko i jak idą pracę :) ?

  Właśnie wpadłem na waszą stronkę i SUPER się zaskoczyłem! ta gra naprawdę jest świetna!, pograłem w dwa rozdziały bo dalej nie potrafiłem jej dobrze zrozumieć, a wciągała mnie naprawdę bardzooo :) - dzięki WAM mogę powtórnie ją zainstalować!!! DZIĘKUJE!

  ... mam jeszcze pytanie.. czy wasza ekipa dałaby radę przetłumaczyć grę : Goodbye DEPONIA? pisałem w tej sprawie na stronę grajpopolsku.pl, ale nawet nie odpisali :(

  Prosż eo info i odpowiedź :)
  Robert :D

 • qooboos

  shadowrun: Prace nad projektem zostały wstrzymane. Gra zostanie wydana w polskiej wersji przez jednego z krajowych dystrybutorów, toteż byliśmy zmuszeni zatrzymać tłumaczenie.


Nick: 

Przeczytaj regulamin komentarzy. Masz pytanie? Napisz na naszym forum.