Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Mark of the Ninja - przeprosiny za opóźnienia

ProjektyW pierwszej połowie września informowaliśmy Was o stanie prac nad polonizacją gry Mark of the Ninja oraz zapowiadaliśmy rychłą premierę. Niestety, nie wypaliło, choć do końca brakuje naprawdę niewiele. Sprawy stanęły na czcionkach, które okazały się być większym problemem niż sądziliśmy. Samo dorobienie polskich znaków diakrytycznych nie należy do trudnych zadań, jednak plik graficzny trzeba następnie specjalnie zakodować, co jest bardzo czasochłonne.

Każda, nawet najmniejsza edycja znaków oznacza kilka godzin dodatkowej pracy. Do tego doliczcie ciągły brak czasu (wielu z nas może angażować się w IS tylko w weekendy), a otrzymacie odpowiedź na pytanie "dlaczego tworzenie spolszczeń często tyle trwa?". Jeszcze raz prosimy abyście wykazali się zrozumieniem - mamy swoje życie, a świat realny zawsze będzie stał na pierwszym miejscu. Wszak, trudno oczekiwać od kogoś by rzucił pracę, szkołę czy dziewczynę dla tworzenia spolszczeń, prawda?

Gwoli ścisłości: tłumaczenie zostało ukończone, korekta przeprowadzona, a czcionki zrobione, jednak wciąż nie wyglądają tak, jak powinny. Nad tym ostatnim elementem intensywnie pracujemy i wygląda na to, że ostatnie zmiany, jakie wprowadziliśmy, pozwolą na rozpoczęcie testów lingwistycznych. Póki co jednak wstrzymamy się z prezentowaniem zdjęć z polskiej wersji gry. O postępach poinformujemy, gdy tylko uda nam się ostatecznie rozwiązać opisane trudności. Za opóźnienia przepraszamy.

Mark of the Ninja - Spolszczenie gry 01
3 komentarze
Komentarze
  • oYo

    Skoro mowa o kwestiach technicznych, chciałbym zapytać. Czy nowy patch v1.9 do Borderlands 2 wprowadził kolejne utrudnienia co do możliwości zainstalowania spolszczenia? Bo kilka newsów wcześniej pisaliście że twórcy coraz bardziej utrudniają wam pracę wprowadzając nowe zabezpieczenia. Dajcie znać jak się ma do tego najnowsza łatka i DLC wraz z nią wydane.

  • Logan

    Czy polonizacja obejmuje także dodatkowe DLC do gry Mark of the Ninja ?

  • mineKatrinaKate

    Czekam z niecierpliwością ;). Widzowie czekają n lets playa po polsku.


Nick: 

Przeczytaj regulamin komentarzy. Masz pytanie? Napisz na naszym forum.