Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Prace nad polonizacją Aiona wstrzymane!

ProjektyZ przykrością informujemy, że prace nad polonizacją gry Aion zostały wstrzymane, prawdopodobnie już na stałe. Bezpośrednią przyczyną takiej decyzji jest niespodziewana publikacja oficjalnej polskiej wersji językowej przez firmę Gameforge. To pozbawiło sensu prowadzenia prac nad projektem ukończonym w 46%, podczas gdy oficjalna wersja jest kompletna. Mamy nadzieję, że spolszczenie autorstwa naszego zespołu przypadło Wam do gustu i pomogło w rozwikłaniu zagadek gry.

Prace nad polonizacją gry Aion trwały ponad 3 lata, w trakcie których stała się jednym z najpopularniejszych projektów grupy Iron Squad z łączną liczbą pobrań sięgającą ponad 76 tysięcy. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że nie jest to polonizacja, którą możemy ukończyć. Naszym celem było przetłumaczenie jak największych ilości tekstu, co jednak nie było prostym zadaniem zważywszy na liczne aktualizacje, jakimi zarzucali nas twórcy gry. Każda z nich przynosiła kolejne partie tekstu, więc choć ogólny procent ukończenia wzrósł tylko nieznacznie, to tak naprawdę dzisiejsza łatka jest kilkukrotnie większa od pierwszych wersji, jakie Wam udostępnialiśmy.

Mało kto o tym wie, ale niewiele brakowało, aby to nasz projekt zyskał status oficjalnego. W 2010 roku kontaktowały się z nami osoby z polskiego wydawnictwa (Aion był wtedy płatny i rozprowadzany drogą pudełkową), z którymi następnie rozmawialiśmy na temat ew. polonizacji innej, popularnej gry z gatunku MMO. Ostatecznie plany nie doczekały się realizacji, ale negocjacje w sprawie wsparcia naszej polonizacji Aiona zaczęto prowadzić z NCSoft, czyli twórcami gry. Niestety, tu również skończyło się na planach, a szkoda zważywszy, że dzisiejsza oficjalna lokalizacja jest daleka od ideału (ogólnie łamany angielski z polskim, szczególnie w nazwach przedmiotów, postaci i miejsc). Ze swojej strony możemy obiecać, że podejmiemy próby skontaktowania się z firmą Gameforge ws. pomocy przy poprawie jakości ich tłumaczenia, bądź wykorzystania części naszego. Dziękujemy wszystkim, którzy obdarzyli nas zaufaniem i korzystali z efektów naszych prac.

Aion - Spolszczenie gry 01 Aion - Spolszczenie gry 02 Aion - Spolszczenie gry 03 Aion - Spolszczenie gry 04
12 komentarzy
Komentarze
  • Ladros

    OMG 3 lata roboty....

  • OurdaTi

    O jaa, też trochę to tłumaczyłam, szkoda tylu wysiłków... :(

  • laki2217

    Tak to jest jak ktoś chce kase zbić na nieudolnych spolszczeniach. Uznano, że lepiej zarobią jak wzrosła ilość oczekujących tej gry. Na pewno, gdyby nie wy to by spolszczenia nie zrobiono przez nich.

  • Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "bbcode.html" (looked into: /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/styles/all/template).' in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:232 Stack trace: #0 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/loader.php(135): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('bbcode.html') #1 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(150): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('bbcode.html') #2 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/twig.php(382): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('bbcode.html') #3 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/includes/bbcode.php(171): phpbb\template\twig\twig->get_source_file_for_handle('bbcode.html') #4 /usr/home/Iron in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 232