Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Niepewna przyszłość polonizacji Borderlands 2

ProjektyOd dłuższego czasu obserwujemy niezadowolenie z jednego z prowadzonych przez nas projektów - mowa o polonizacji gry Borderlands 2. Ostatnie informacje, jakie Wam przekazaliśmy były wieki temu i od tamtej pory nastała cisza grobowa. Pragniemy szczerze przeprosić Was za brak dialogu, tym bardziej, że my sami nie jesteśmy z tego faktu zadowoleni. Niestety, ale dziś nie mamy do przekazania dobrych wieści. Przyszłość projektu jest niepewna, a wszystko przez ciągłe komplikacje, jakie serwują nam twórcy gry.

Polonizacja gry Borderlands 2 to bardzo trudny projekt i prace nad nim postępują ciężej niż nad jakimkolwiek innym wcześniej. Raz że tekstu jest masa, a dwa że autorzy gry chyba nie sprzyjają moderom. Prosty przykład: niedawno zaaplikowano zabezpieczenie przed wprowadzaniem modyfikacji do plików. Baliśmy się już, że cała praca pójdzie na marne, bo jakiekolwiek zmiany natychmiast powodowały zawieszanie się gry. Koniec końców, udało nam sie pominąć wspomniane zabezpieczenie. Pytanie tylko, co jeszcze wymyślą, a to tylko jeden z wielu problemów z którymi musieliśmy sobie radzić.

Na pierwszy rzut oka ta gra sprawia wrażenie prostej w lokalizacji: teksty są łatwo dostępne, a w dodatku można je zmodyfikować zwykłym notatnikiem. Nic jednak bardziej mylnego. Po zagłębieniu się w temat okazuje się, że pliki językowe nie zawierają wszystkich tekstów. Część z nich (a dokładniej - ponad połowa) ukryta jest wewnątrz gry i odporna na próby edycji. Identycznie sprawa ma się z czcionkami: większość można dość łatwo odszukać, jednak szybko okazuje się, że to nie wszystko... Podobnych problemów jest cała masa, a sprawy nie ułatwia fakt, że twórcy cały czas serwują nam nowe aktualizacje.

Borderlands 2 - Spolszczenie gry 01

Na obecną chwilę trudno określić jakie będą dalsze losy polonizacji. Motywacji dodaje nam jednak fakt, że w całej 8-letniej historii zespołu Iron Squad nie porzuciliśmy żadnego projektu i robimy wszystko, aby ten nie był pierwszym. Decydujący będzie bieżący miesiąc - trzymajcie za nas kciuki!
Komentarze
 • Robert

  Trzymam kciuki! :)

 • gorgi

  Troche szkoda, że nie zdobyliśmy oficjalnej polskiej lokalizacji, trzymam kciuki żeby wam poszło.

 • Geeck0

  A nie można dać chociaż samej polonizacji menu i zdolności ?:)

 • Xaran

  Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle: Wierzę w Was i w to, że nie poddacie się. Osobiście mogę czekać kolejny ten czas, który czekałem, aby zagrać z waszą polonizacją. Znając tych ludzi wielu z nich zwątpiło, lecz jest wiele, naprawdę wiele osób, które trzyma za Was kciuki i wierzy w to, że uda się Wam pokonać wszelkie trudności. Kto jak kto, ale jak sami to powiedzieliście: "... w całej 8-letniej historii zespołu Iron Squad nie porzuciliśmy żadnego projektu i robimy wszystko, aby ten nie był pierwszym." Wierzę, a może inaczej... Wierzymy w Was :) Trzymamy kciuki :)

 • Markhay

  Powodzenia. Czekam z niecierpliwością, z chęcią zagram po raz drugi- oczywiście w ojczystym języku ;]

 • toert

  Jak wyżej kolega napisał życze wam powodzenia tylko z jednym ale. Ja zagram po raz czwart

 • laki

  Trzeba walczyć do końca. Moim zdaniem twórcy blokują, żeby sami wydawali tylko dodatki i nie pozwolić na podobne modyfikacje użytkownika ( Darmowe modyfikacje)., Może udostępnią pliki, ale po wydaniu innej części. Na razie trzeba męczyć się z tym wszystkim.

 • kapsel1997

  Próbowaliście się skontaktować z twórcami/wydawcą/dystrybutorem?

 • Frostbite

  A jak pisałem kilka miesięcy temu, że z tego spolszczenia nic nie będzie to się śmiali ;) No to teraz macie :D No ale cóż, kiedyś musi być ta pierwsza porażka ;)

 • Xaran

  Frostbite: A ktoś powiedział, że to jest koniec? Jest taka możliwość, ale nie poddali się jeszcze. Jeśli faktycznie to zrobią, to wtedy pogadamy!

 • Frostbite

  Xaran: Tak, ja powiedziałem :D Już dawno temu :D

 • szuru

  Że tak powiem, nie wiem czy mam się śmiać czy płakać?
  Czekać tyle czasu, by dowiedzieć się że projekt wisi nad przepaścią.
  Szkoda... raczej nie spodziewałbym się, że projekt ożyje, chociaż chciałbym się mylić.

  Pozdrawiam. (i nie ukrywam faktu że jestem dosyć mocno zawiedziony tą informacją z waszej strony)

 • VanMustafa

  Same tłumaczenie tekstu to żmudna praca,jest go sporo, a gdy wychodzą w praniu jeszcze takie kwiatki....Powiem szczerze,że bardzo mi smutno,iż sprawy obrały taki kierunek. Ale trzeba być niezłym młotem,żeby mieć jakiekolwiek roszczenia/pretensje do IS. Nigdy nie można zapomnieć, że chłopaki robią te spolszczenia ZA FRIKO.
  Ale nadzieję jeszcze mam. Z drugiej strony Cenega dała ciała,że wydali taki tytuł tylko po angielsku. Ja w szkole uczyłem się rosyjskiego i raczej za stary już jestem( czytaj LENIWY ;) ) aby zakuwać englisza. Dogadać się dogadam,ale to za mało do uchwycenia zawiłości rozgrywki. Dlatego na koniec jeszcze raz moje podziękowania za całokształt roboty jaką odwaliliście! Wielkie dzięki ! ...i nadzieję dalej mam. Pozdrawiam.

 • Len

  Dzięki wszystkim tym, którzy w nas wierzą. VanMustafa, oczywiście masz rację - robimy to w swoim wolnym czasie, a wielu z nas (w tym m.in. ja) dosłownie ochłapami tego czasu i kosztem odpoczynku. Jeśli ktoś nie jest w stanie pojąć naszego poświęcenia to widocznie do tego nie dorósł.

  Tylko chyba nie do końca się zrozumieliśmy: przecież prace nadal trwają, nie porzuciliśmy tego projektu. Obecnie ogarniane są kwestie techniczne, które mają wszystko rozstrzygnąć, ale wszystko wydaje się być na dobrym torze. Zresztą, w tym miesiącu powinniśmy wydać dwie polonizacje, a to oznacza znaczne ułatwienie pracy w zespole.

 • VanMustafa

  Zrozumieliśmy się dobrze. Rozumiem ,że prace nie są porzucone/zawieszone. Ale lekko nie jest. I różowo też nie. I do tego się odniosłem.
  Co mogę powiedzieć? Trzymam kciuki i POWODZENIA !!!

  Lecz gdy wszystko pęknie,nie będę gadał: a nie mówiłem (jak co niektórzy/nie będę palcem pokazywał). Będzie mi po prostu przykro,jak chyba tysiącom innych graczy,lecz trudno. Jeszcze raz (po raz enty) Wielki Dzięki za Waszą PRACĘ. To tyle z mojej strony,nie smucę już i Pozdrawiam.

 • Tom

  Najlepiej zająć się samą podstawką a dodatki zostawić. Powodzenia

 • Xaran

  Frostbite: To widać, że zero czytania ze zrozumieniem. Przeczytaj post Lena z teraz. Rozumiesz? Pracę nadal trwają!

  Tom: Skoro nie wydali spolszczenia do samej podstawki, to chyba mają ku temu powód. Wiedzą co robią.

 • Frostbite

  Xaran: Ja potrafię czytać i wiem, że prace trwają (wywnioskowałem to z powyższego artykułu) ale co z tego skoro los B2 jest już przesądzony, to tylko kwestia czasu ;D Pamiętaj, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej ;)

 • Xaran

  Frostbite: Jeśli faktycznie tak będzie, to przyznam Ci rację, ale do tego czasu... Zamknij ryj

 • Len

  Frostbite: Z takim podejściem można by marudzić z byle powodu. To Twoja sprawa, ale tak niekonstruktywnymi wypowiedziami sprawiasz, że ktokolwiek przestaje zwracać uwagę na Twoje słowa.

 • Striker

  Trzymamy kciuki!
  I prosimy o częstsze informacje w tej sprawie.

 • rout

  padlem ze smiechu xD tak samo bylo z magicka... niby was przez przypadek cenega wyprzedila... a teraz lipa bo cenega sie nie zabrala za polonizacje

 • marcin1509

  Ja też za Was kciuku trzymam, mam nadzieję że wreszcie nadejdzie kiedyś taki dzień, że będziemy mogli wejść na stronę i przeczytać news "Spolszczenie do Borderlands 2 wydane!". :) Jest wiele innych gier, które można przejść podczas oczekiwania na spolszczenie do Borderlands 2. Mogę poczekać jeszcze rok, nawet dwa, tylko by zagrać ze spolszczeniem.

 • Frostbite

  Xaran: Takie słowa jak "zamknij ryj" to możesz sobie powiedzieć do matki albo do ojca, a nie do mnie gimbusie :)

 • Xaran

  Frostbite: Proszę wybaczyć drogi Panie moje jakże niecenzuralne stwierdzenie. Popełniłem błąd zniżając się do Twojego poziomu, dlatego powiem Ci to troszkę w innym stylu: Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia tylko pisanie durnych komentarzy na grupę IS, to z wielkiej łaskawości drugi Panie, proszę, abyś ich nie pisał. Apel jest do wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia jak szanowny człowiek, który ukrywa się pod nickiem Frostbite. Mam nadzieje, że wyraziłem się jasno. A poza tym Frostbite. Nie wszystkim musisz mówić tłumaczyć, w jaki sposób odzywasz się do matki bądź ojca. Aby zacząć kogoś pouczać, trzeba zacząć od siebie. Pozdrawiam :)

 • gluglu

  co to jest ten IS?..święte krowy. że nic nie można na nich napisać? Najlepiej zróbcie cenzure na tej stronie, co jo godom..ona już jest. Widać tylko komentarze klakierów i pochlebców, zresztą tych ostatnich coraz mniej jest.

 • Len

  gluglu: Za to administracja widzi, że w ostatnim czasie 3/4 negatywnych komentarzy leci ciągle z tego samego komputera. Zapewne ktoś ma masę rodzeństwa...

  Proszę wszystkich o nieco spokoju. Kłótnie nikomu nie służą, a już na pewno nie porządkowi na tej stronie.

 • badass

  Xaran: o co Ci człowieku chodzi ?? Frostbite napisał co myśli, do tego służą komentarze !

 • badass

  A co do samego projektu, to trzymam kciuki !! Sam zajmuję się rzeczami często "niemożliwymi" i jak się okazuje niemożliwe staje się możliwe. Pytanie tylko czy jest sens pracować nad czymś, jeżeli jeden krok twórców, jedna łatka, która może zostać wydana za miesiąc, dwa czy za rok może cofnąć projekt do początku...

 • gluglu

  IP można zmienić po każdym restarcie liveboxa, zresztą ..może kiedyś ci ludzie zrozumieją ,że ich totalnie zlewacie. Inna sprawa..prawdziwa i uczciwa cnota krytyki sie nie boi..dlatego cel uświęca środki.

 • Len

  gluglu: Mówisz o krytyce czy spamowaniu komentarzami gdzie wlezie? Bo jeśli to drugie, to takie wypowiedzi staramy się wywalać do kosza nie patrząc na wydźwięk (negatywny czy pozytywny).

  Wierz mi, że spamiastych pozytywnych komentarzy jest więcej, jednak tylko autorzy tych negatywnych zawsze plują się o "cenzurę" (jakby wiedzieli co to znaczy, ale mniejsza o to)...

 • gluglu

  TV w cenzurze przoduje, nie wiedziałem,że wy też^^..ale tymi słowami w nawiasie nawiązałeś chyba do czasów komuny, wierz mi pod tym względem niewiele sie zmieniło od tamtych czasów ^^

 • Len

  Miałem raczej na myśli to, że ludzie często mylą pojęcie wolności słowa i piszą co popadnie nie zważając na regulamin, który tu obowiązuje. Wystarczy, że ktoś z IS ośmieli się tknąć taki, łamiący tutejsze zasady, komentarz, to automatycznie zaczynają się rzucać słowami, że - pożal się Boże - robimy cenzurę... A przecież wystarczy pisać z głową.

 • gluglu

  Regulamin jest po to by go łamać, po kiego grzyba ciągle myśleć narzuconymi schematami. Wy swoim milczeniem właśnie to powodujecie,że ludzie go łamią..respekt mam co do waszej pracy, ale nie postępujecie poważnie z waszymi powiedzmy fanami..stąd takie kkomentarze.

 • Len

  Całkowicie bym się z tym zgodził, gdybyśmy byli firmą. Działamy jednak w swoim prywatnym czasie, więc ciężko wymagać regularności prac od osób, które same nie wiedzą kiedy i ile czasu będą mogli poświęcić. Ja, na ten przykład, przez ostatnie miesiące byłem praktycznie niedostępny nawet dla bliskich znajomych, bo ogarniałem życie osobiste i zawodowe, stąd cisza jaka wtedy nastała. Trudno więc oczekiwać, żebym działał w IS kosztem życia w świecie rzeczywistym.

  Reasumując: to nie jest zlewanie, to się nazywa ŻYCIE...

 • fenfir

  Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

 • ALLELUJACHU

  Ja naprawdę nie rozumiem, dlaczego załoga Ironsquadu podejmuje w ogóle dyskusje z debilami typu "gluglu". Może wam nie wypada, powiedzieć prosto z mostu, ale ja powiem. GLUGLU - TY IDIOTO. Jak ci się coś nie podoba to sobie idź stąd i nie wracaj. To nie jest twoja strona. Nic ci się od chłopaków nie należy. Więc sp... ieprzaj stąd w podskokach. Po co tu wracasz jak ci się nie podoba? Masochistą jesteś? Czy frustratem, który nie ma gdzie wylewać żalów? Idź bij żonę, nakrzycz na dzieci, ale stul mordę tutaj. Masz w głowie chyba sam klej z twojej ksyfki i ci posklejał zwoje. Powtórzę. I adresuję do wszystkich. LUDZIE! JAK WAM SIĘ NIE PODOBA TO WON STĄD!!! PO CO WY TU ZAGLĄDACIE??? TO JEST PRYWATNA STRONA NIE WASZA I NIKT WAS TUTAJ NIE ZAPRASZA!!!

 • Frostbite

  Xaran: Wiem, że jesteś zawiedziony i zdenerwowany tym, że twoja ukochana grupa IS dała ciała z tym spolszczeniem. Więc dlatego ci wybaczam :)

 • Hahaha

  Hahaha, beka w ch... śmieszą mnie takie komentarze jak poprzednie (atakujących oraz broniących się). Od czasu do czasu lubie sobie poczytać takie "inteligentne" słowa, ale niestety szkoda mojego czasu na czytanie wszystkich komentarzy, a szkoda tylko, że Len marnuje na to wszystko czas.

 • Ax

  Grę zakupiłem dość spory czas temu, ale nie gram w nią bo zwyczajnie chcę zrozumieć calutką fabułę. Wierzę w Was, że z czasem spolszczenie zostanie wydane i trzymam mocno kciuki.

  Ps. Wiecie, że wasz RSS się sypnął?
  http://feeds.feedburner.com/ironsquad

 • Xaran

  Frostbite: Jeśli grupa dała dupy, jak to określiłeś, to powiedz konkretnie w którym miejscu, a nie piszesz bez sensu. Konkrety facet. O ile nim jesteś.

  Hahaha: Hahahahahaha :) Ale się pośmialiśmy :) Aż nie mogę przestać. Taki jesteś zabawny. I przy okazji, to nikt nie chcę czytać tego typu komentarzy. Hahahahahha

  A tak w ogóle. Jak macie dalej coś do powiedzenia, to dlaczego nie zarejestrujecie się jak normalni użytkownicy i wtedy nie będziecie pisać? Po to chyba jest taka opcja, aby z niej korzystać, prawda?

 • Frostbite

  Xaran: Masz rację. Moje komentarze są bez sensu. Pora chyba z tym skończyć. Nie jestem na tyle odważny, aby założyć konto, bo wtedy mógłbym korzystać tylko z jednego nicku... Ale jak to zrobić? Xaran pomóż.

  Tak w ogóle. Życie jest piękne, bo ukrywam się pod nowym nickiem i nikt nie wie, że to ten sam człowiek. Hehehe :)

 • Frostbite

  Oj nie ładnie tak się pod kogoś podszywać :) Ciekawe kto to? Czyżby zawiedziony i zdenerwowany Xaran :)

 • Xaran

  Frostbite: Twój poziom mnie zadziwia i szczerze, to tego się po Tobie nie spodziewałem.
  Powiem Ci pewną zasadę, którą sam wyznaję i jest ona dla mnie oddzieleniem się od takich osób jak Ty. "Jeśli ktoś sam po sobie robi pojazd, to ja z nią nie będę dyskutował." Nie obchodzi mnie, czy napisałeś to Ty czy ktoś inny. Komentarz pojawił się pod Twoim nickiem, więc nic mi nie pozostaje, jak uznać, że jestem niegodzien, abym pisał do Ciebie komentarze. A tak w ogóle, to czemu nie założysz konta?

 • szuru

  I jak tam idą sprawy z problemami dotyczącymi spolszczenia? Wiadomo już czy coś z tego będzie czy nadal staracie się to jakoś ogarnąć?

 • Alko

  Trzymam kciuki i życzę powodzenia. Mój egzemplarz gry cały czas leży i czeka na Wasze spolszczenie. :)

 • Oczekuje Borderka

  Powodzenia w polonizacji oczekuje gry.

 • Birk

  Panowie, a próbowaliście po prostu nawiązać kontakt z Gearbox? Zabezpieczenia mają sens, bo to gra sieciowa, ale może ktoś z GBX byłby w stanie zwyczajnie ułatwić Wam pracę? Zaprezentujcie im swoje dokonania, przedstawcie sytuację, to też ludzie.

 • ARKaM

  Uderzaliśmy do Gearbox, prawie zawsze próbujemy, z różnym skutkiem(np. Anna stała się dzięki temu projektem oficjalnym).

 • szuru

  I jak tam, jakieś wieści? Mówiliście, że decydujący będzie ten miesiąc. Ciekaw jestem co tam się w tej sprawie dzieje. Mimo że początkowa informacja mnie trochę dobiła, to nadal trzymam kciuki i liczę, że uda wam się to ogarnąć.

 • Konrad

  A słyszeliście już że wychodzi GOTY?

 • Adi

  To będzie taka GOTY na resorach. Widziałem oficjalną listę dodatków w niej zawartych. Aktualnie są to wszystkie które do tej pory wypuszczono, ALE zapowiedziano kolejne małe dodatki. Następny będzie z T.K. Bachą (kto grał w pierwszą część powinien kojarzyć tego jakże wyluzowanego farmera :P) i wyjdzie na hallowen. Tak więc nie można mówić o prawdziwej GOTY ponieważ nie dodadzą do niej nawet season passa na nowe dodatki.

 • szuru

  Sierpień minął a tu znowu cisz. Jak się mają sprawy ze spolszczeniem?

 • Xaran

  szuru: O ile mi wiadomo grupa nie porzuciła projektu i jest to oficjalnie potwierdzona informacja. Grupa najpierw kończy inne projekty takie jak: Torchlight II, które jak słyszałem jest już na ukończeniu, Mark of the Ninja oraz FTL: Faster Than Light. A po tym całą parą ruszają w B2. Oczywiście jak się domyślam niedługo powinien być news z tym co napisałem, ale mówię, to co ja wiem.

 • Ciagnem

  Czekam z niecierpliwością , oby jak najszybciej

 • RainbowDasz

  W sklepie steam pisze już, że jest skończona polonizacja. Na tablicy języków.

 • Borek

  ???

 • szuru

  Ano faktycznie jest, hmm czyzby IS szykował niespodziankę? Ponoć pisali do twórców, może wyszło z tego coś na wzór Anny. Nic tylko czekać na jakieś oficjalne informacje ze strony IS. <jupi>

 • Adrak

  No jest klikasz Zobacz wszystkie 9 supported languages i jest Text Full audio Subtitles
  Polski X X , text i subtitles pl - ???????????????????????????

 • ALLELUJACHU

  Było i się zmyło. Trafiłem jeszcze na steamie na tę informację. Były dwa dodatkowe języki: ruski i polski. Niestety nie miało to przełożenie na instalację i wybór w opcjach. Oraz po kilku godzinach, kiedy chciałem zrobić print screena, że coś takiego było... informacja o dodatkowych językach zniknęła :/ Dziwne. Tajemnicze. O co kaman?

 • Absterget

  A może spolszczenie wyjdzie 18 września , chcą zrobić tak aby spolszczenie było robione okrągły rok :) Jeśli chodzi o mnie to nie mogę się doczekać :D

 • Bercik

  hmmm to samo allelujachu widzialem to przez pare dni a nagle dzisiaj zniknelo :D juz nie ma spolszczenia pl na steam a bylo xd

 • BlacknBlack

  Teraz grzecznie się pytam . Czy wypuścicie jakieś info dot Borderlands 2 , już nie mówie żebyście od razu wydawali spolszczenie ale dajcie jakieś info o tymże projekcie .

 • Len

  Nic się nie zmieniło od czasu umieszczenia newsa. Jakby tego było mało - są podejrzenia, że wydawca lub producent szykuje aktualizację wzbogaconą o nowe wersje językowe, w tym polską.

 • ALLELUJACHU

  Ale kiedy napisałem do Gearboxa w sprawie spolszczenia, które pojawiło się tajemniczo na steamie i zniknęło w równie dziwnych okolicznościach, support gearboxa nic nie wiedział o dodatkowych językach. W odpowiedzi wypytali mnie, gdzie, co, kiedy, czy kontaktowałem się już ze steamem oraz czy mam zrzut ekranu z tymi dwoma dodatkowymi językami. Jaki by był sens trzymania w tajemnicy, że coś takiego powstaje? Albo to jakieś błędy, albo nie rozumiem czegoś. Oficjalne polskie spolszczenie w tajemnicy? Przecież gdyby to promowali mogliby liczyć na dodatkową sprzedaż. Ktoś coś z tego kuma? @ LEN, nic się nie zmieniło, to znaczy, że prace trwają? Bo była mowa o przełomowym miesiącu, a on już prawie mija ;-) Pozdrowienia dla ekipy...

 • Len

  Logika mówi, że sensu trzymania w tajemnicy nie ma, ale wszyscy pamiętamy, jak było z Torchlightem II. Podobnie było z Magicką, ale z tą różnicą, że kontaktowaliśmy się z wydawcą, który jednego dnia utrzymywał, że żadnej lokalizacji nie będzie, a drugiego wypuszczał ją na światło dzienne.

  Obecnie waży się los projektu.

 • VanMustafa

  Osobiście nie wierzę,że wydadzą oficjalne spolszczenie. Dziwna sytuacja zaistniała na steamie,być może to jakaś pomyłka i wydaje mi się,że jeżeli IS porzuci ten projekt, to nie zagramy już w B2 po polsku...Choć mam przeczucie,że chyba go porzucą :( ....

 • cienislaw

  dlaczego? ruch Cenegi z punktu widzenia biznesowego byłby jak najbardziej logiczny. B2 to olbrzymia gra, a dodatki tylko zwiększają ilość tekstu. nie zdziwiłbym się, gdyby po cichu tłumaczyli podstawkę i kolejne dodatki, by wydać je PL jako GOTY. dorzuć do tego blokadę regionalną i masz czysty zysk.

 • ARKaM

  Smutne, ale prawdziwe. Na dodatek Cenega nie musi się obawiać problemów technicznych, bo projekty oficjalne wszystko dostają na tacy, a nas, ani fanów informować o pracach nad polonizacją nie musi(przykład Torchlighta II i Magicki bardzo dobrze to obrazuje).

 • VanMustafa

  Z jednej strony ucieszyło by większość graczy,gdyby Cenega wydała spolszczenie. Ale z drugiej strony...trzeba nazwać to po imieniu:SKURWYSYŃSTWO! Goście z IronSquad się pocą,poświęcają czas, a pewnie nierzadko i nerwy - a tu takie kwiatki...
  Niby nic Cenegę nie zobowiązuje,ale istnieje coś takiego jak zwykła ludzka przyzwoitość.
  IS mogliby wtedy zająć się czymś,co na pewno nie wyjdzie w rodzimym języku. Eeeeeech.....

 • Kali

  Wydanie Borderlands 2 w wersji Game of the Year ma wyjść w pierwszej połowie października i jest bardzo prawdopodobne, że właśnie wtedy pojawią się dwa nowe języki, Polski i Rosyjski. I BARDZO DOBRZE :D

 • Ciekawski

  Spolszczenie od Cenegi? Pewnie znowu taka kupa będzie jak w 1-szej części (; I standardowo spolszczenie obejmie podstawową grę bez DLC... Szczerze to wolę poczekać na spolszczenie od IS ile będzie trzeba i mieć spolszczenie wysokiej jakości :)

 • Razo120

  Nie żeby co ale wspomnieliście że zamierzacie spolszczyć TorchLight 2... wszystko byłoby świetnie gdyby nie fakt że Gra jest już po Polsku i to do tego z Dubbingiem PL

 • spike

  Niech Cenega robi to spolszczenie, nie oczekuje tam literackiej polszczyzny tak samo jak w T2 bo to tylko gra..^^. Juz nie bądzcie takimi estetami by zwracać uwage na nieliczne babole językowe.

 • VanMustafa

  Razo120 coś Ci się chyba pokićkało z tym dubbingiem w Torchlight 2....

 • Absterget

  Jutro 18 . ja się spodziewam jutro wypuszczenia polonizacji lub jakichkolwiek informacji dot. Borderlands 2 :)

 • Razo12O

  @VanMustafa Sam grałem z Dubbingiem :P

 • xyz

  Znalazłem spolszczenie na pewnej stronie internetowej, jak w google wpiszecie to bedzie w pierwszym wyniku. Tylko czy to nie jest bubel bo kosztuje mimo wszystko 6zl. Co sadzicie?

 • ARKaM

  xyz: Zobacz ich gameplay - bubel. Brak polskich czcionek, durne tłumaczenie.

  Razo12O: Dubbing jest u nas taki jak u Cenegi, ale nie można go nazwać pełnym, bo występuje tylko w cut scenkach. W samej grze - nie ma i nie było dubbingu. Pewnie stąd to zamieszanie.

 • TakiJeden

  xyz: Doczytaj dokładnie 6 zl kosztuje jeden SMS który do Ciebie wyślą. Zależnie od serwisu wysyłają 1 tygodniowi dopóki się tego nie wyłączy. A żeby to wyłączyć to nie takie hop siup. Napewo nie kosztuje to tylko 6zl.

 • xyz

  Dzięki chłopaki za ostrzeżenie. Poczekam na wydanie od ironsqad :). Pozdrawiam

 • Jaaa

  Które nieprędko się pojawi

 • VanMustafa

  ARKaM / no właśnie,w grze go nie ma...

 • nodi

  A mnie się wydaje że Cenega wypuści GotYE ze spolszczeniem które "odsprzeda" im IS, możliwe że IS negocjują cene bądz spolszczenie już sprzedali...pozniej będą się tłumaczyć tak jak z Torchlight 2 gdzie niby Cenega ich wyprzedziła i wypuściła polonizację przed nimi... bo wątpie że robią to spolszczenie za darmo...gdyby tak było informowali by %-towo jak się posuwają prace polonizacyjne a tak nie ma nic...pozostaje tylko czekać

 • ARKaM

  nodi: Rozczaruję Cię. My nic nie wiemy o wersji Cenegi. Możemy tylko przypuszczać.

 • Jaaa

  Naprawdę cięzko dawać jakieś informacje na temat tego co się dzieje?

 • Toxsin

  TAK DO JASNEGO H*JA !

 • Rais

  noo i to jest new. Tylko 1 pytanie mam ale bez spiny nie lepiej wydać spolszczenie do singla w wersji bez patczy które utrudniaja polonizacje ? Ja osobiście nie znalazłem wiekszych problemów w grze przez którą nie mógł bym kontynuować dalej. No chyba że twórcy bez kitu wam robią pod góre xD

 • ARKaM

  Toxsin: spokojnie, po prostu nie reaguj. Przyzwyczailiśmy się :) BTW pisze się przez "ch" ;)

  Rais: Jak bez patchy? Przecież gra automatycznie się aktualizuje. Inaczej to się mija z celem, bo trzeba by kombinować jak odpalić odpowiedni patch, a osoby, które kupią GotY, nie będą mogły pograć. A twórcy robią pod górę modyfikacjom(czyli też np. hackom broni), a nie tylko nam.

 • Jaaa

  Toxsin naucz się pisać...

 • spike

  Nie ma co, fajnych fanów macie typu Toxin^^..jeszcze gimbazjum czuć bo pisać poprawnie nie potrafi.

 • spike

  co jo godom, Toxin nie fan tylko członek squadu^^..co on tam robi ??

 • ARKaM

  Skąd Ci to niby przyszło do głowy?

 • pawel9815

  To może jakaś informacja czy robicie to spolszczenie czy odpuszczacie?

 • Jaaa

  Nikt by nie marudził jakby jakieś informacje się pojawiły a tu nic cisza.

 • bigdo

  Jakieś postępy?

 • Toxsin

  Nie mam zadania...
  @ARKaM i reszta:Wybaczcie że napisałem to źle ale po prostu tego się nie da czytać a, i ja nie jestem z IS -,-

 • zwis88

  Może jak gierka za jakiś czas przestanie być dopychana coraz nowszymi patchami i dlc, to wtedy wróćcie do prac a póki co odpocznijcie od tej gry

 • VanMustafa

  Dziś Cenega wydała Borderlands 2-GOTY po ingliszu....i co teraz Panowie z Iron Squad? Projekt do piachu,czy jednak jest światełko nadziei ??? :/

 • Makus

  Dodatki swoją drogą, najpierw twórcy B2 muszą przestać wydawać co chwilę nowe patche, bo inaczej sama kompilacja na nowszą wersję zajmie dłużej, niż ogarnięcie całego spolszczenia w grze z pierwszej wersji. Ale kurcze, czekam z niecierpliwością...

 • lookas

  Hej!! Czy już coś wiadomo >?

 • jejjj

  nie wiadomo i nie będzie wiadomo.

 • Mogren

  smuteczek.... ale trzymam kciuki !!

 • OMG

  Już zmiana na 2014 hah.

 • Ax

  No niestety, też tą zmianę zauważyłem. Ale co zrobić poczekam jeszcze.
  Pytanko takie, kiedy naprawicie RSSa ?

 • dondariano

  Widze ze prawie pół roku mineło a spolszczenia ciagle brak i tak szybko go chyba nie bedzie prosze o jakies informacje
  Pozdrawiam

 • Ppp13124243523

  Powstanie to spolszczenie?

 • Sali

  Ppp13124243523: Na 100% nie powstanie.

 • alf z melmak

  załogo Iron Squad- a może zwróćcie się do producenta o udostępnienie wszystkich plików tekstowych, wy zrobicie spolszczenie, oni wydadzą ją w naszym języku. to tylko nakręciłoby 2K wielu nowych klientów a wam sławy i może trochę grosza.

 • FanBorderlands

  Zgadzam się z kolegą wyżej, jeśli może macie taką możliwość to proszę Was abyście pomyśleli nad tym.

 • Ovrael

  Trzymam kciuki żeby powstało spolszczenie , sciągnąłem co prawda jakieś , ale trzeba ustawić język niemicki , więcie jak słabo jest słuchać dialogów po niemecku :(?

 • sadffw3423432

  Oddajcie komuś innemu ten projekt jak nie ogarniacie. Nie bądźcie p.i.z.d.y :(

 • Treve

  Są jakieś nowe informacje na temat spolszczenia ? Jest szansa że pojawi się w tym roku tak jak jest to napisane w polu "Premiera" ?

 • Morgan

  No to chyba tyle w temacie

 • UFO

  Wiadomo coś ???


Nick: 

Przeczytaj regulamin komentarzy. Masz pytanie? Napisz na naszym forum.