Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Niepewna przyszłość polonizacji Borderlands 2

ProjektyOd dłuższego czasu obserwujemy niezadowolenie z jednego z prowadzonych przez nas projektów - mowa o polonizacji gry Borderlands 2. Ostatnie informacje, jakie Wam przekazaliśmy były wieki temu i od tamtej pory nastała cisza grobowa. Pragniemy szczerze przeprosić Was za brak dialogu, tym bardziej, że my sami nie jesteśmy z tego faktu zadowoleni. Niestety, ale dziś nie mamy do przekazania dobrych wieści. Przyszłość projektu jest niepewna, a wszystko przez ciągłe komplikacje, jakie serwują nam twórcy gry.

Polonizacja gry Borderlands 2 to bardzo trudny projekt i prace nad nim postępują ciężej niż nad jakimkolwiek innym wcześniej. Raz że tekstu jest masa, a dwa że autorzy gry chyba nie sprzyjają moderom. Prosty przykład: niedawno zaaplikowano zabezpieczenie przed wprowadzaniem modyfikacji do plików. Baliśmy się już, że cała praca pójdzie na marne, bo jakiekolwiek zmiany natychmiast powodowały zawieszanie się gry. Koniec końców, udało nam sie pominąć wspomniane zabezpieczenie. Pytanie tylko, co jeszcze wymyślą, a to tylko jeden z wielu problemów z którymi musieliśmy sobie radzić.

Na pierwszy rzut oka ta gra sprawia wrażenie prostej w lokalizacji: teksty są łatwo dostępne, a w dodatku można je zmodyfikować zwykłym notatnikiem. Nic jednak bardziej mylnego. Po zagłębieniu się w temat okazuje się, że pliki językowe nie zawierają wszystkich tekstów. Część z nich (a dokładniej - ponad połowa) ukryta jest wewnątrz gry i odporna na próby edycji. Identycznie sprawa ma się z czcionkami: większość można dość łatwo odszukać, jednak szybko okazuje się, że to nie wszystko... Podobnych problemów jest cała masa, a sprawy nie ułatwia fakt, że twórcy cały czas serwują nam nowe aktualizacje.

Borderlands 2 - Spolszczenie gry 01

Na obecną chwilę trudno określić jakie będą dalsze losy polonizacji. Motywacji dodaje nam jednak fakt, że w całej 8-letniej historii zespołu Iron Squad nie porzuciliśmy żadnego projektu i robimy wszystko, aby ten nie był pierwszym. Decydujący będzie bieżący miesiąc - trzymajcie za nas kciuki!
116 komentarzy
Komentarze
 • Robert

  Trzymam kciuki! :)

 • gorgi

  Troche szkoda, że nie zdobyliśmy oficjalnej polskiej lokalizacji, trzymam kciuki żeby wam poszło.

 • Geeck0

  A nie można dać chociaż samej polonizacji menu i zdolności ?:)

 • 447

  Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle: Wierzę w Was i w to, że nie poddacie się. Osobiście mogę czekać kolejny ten czas, który czekałem, aby zagrać z waszą polonizacją. Znając tych ludzi wielu z nich zwątpiło, lecz jest wiele, naprawdę wiele osób, które trzyma za Was kciuki i wierzy w to, że uda się Wam pokonać wszelkie trudności. Kto jak kto, ale jak sami to powiedzieliście: "... w całej 8-letniej historii zespołu Iron Squad nie porzuciliśmy żadnego projektu i robimy wszystko, aby ten nie był pierwszym." Wierzę, a może inaczej... Wierzymy w Was :) Trzymamy kciuki :)

 • Markhay

  Powodzenia. Czekam z niecierpliwością, z chęcią zagram po raz drugi- oczywiście w ojczystym języku ;]

 • toert

  Jak wyżej kolega napisał życze wam powodzenia tylko z jednym ale. Ja zagram po raz czwart

 • laki

  Trzeba walczyć do końca. Moim zdaniem twórcy blokują, żeby sami wydawali tylko dodatki i nie pozwolić na podobne modyfikacje użytkownika ( Darmowe modyfikacje)., Może udostępnią pliki, ale po wydaniu innej części. Na razie trzeba męczyć się z tym wszystkim.

 • kapsel1997

  Próbowaliście się skontaktować z twórcami/wydawcą/dystrybutorem?

 • Frostbite

  A jak pisałem kilka miesięcy temu, że z tego spolszczenia nic nie będzie to się śmiali ;) No to teraz macie :D No ale cóż, kiedyś musi być ta pierwsza porażka ;)

 • Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "bbcode.html" (looked into: /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/styles/all/template).' in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:232 Stack trace: #0 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/loader.php(135): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('bbcode.html') #1 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(150): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('bbcode.html') #2 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/twig.php(382): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('bbcode.html') #3 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/includes/bbcode.php(171): phpbb\template\twig\twig->get_source_file_for_handle('bbcode.html') #4 /usr/home/Iron in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 232