Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Anna: Extended Edition w polskiej wersji już na Steamie!

ProjektyZgodnie z zapowiedziami, 12 kwietnia zadebiutowała gra Anna: Extended Edition w polskiej wersji językowej za którą odpowiedzialny jest zespół Iron Squad. Możecie już pobierać stosowne aktualizacje z platformy Steam i cieszyć się grą w naszym rodzimym języku, który jest jednym z ośmiu dostępnych do wyboru. Dla nas jest to kres pewnej przygody, która na zawsze zapisze się w historii IS. Współpraca z włoskim studiem Dreampainters była dla nas niezwykle ciekawym doświadczeniem, które - miejmy nadzieję - zaprocentuje w przyszłości i pozwoli nam tworzyć jeszcze lepsze polonizacje.

Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby tłumaczenie jak najlepiej oddawało charakter gry. Testowaliśmy ją przez ostatni miesiąc niemal pod każdym względem, trudząc się nawet na zaliczenie każdego z siedmiu zakończeń... To nie było łatwe, bo Anna jest grą skomplikowaną, łamiącą schematy i dzisiejszą modę na szybką akcję. To świetny sprawdzian sprytu, cierpliwości i łączenia faktów. To nie jest tytuł dla każdego, za to ten, kto lubi tego typu produkcje z pewnością nie będzie żałował wydanych pieniędzy. Tym bardziej, że grę Anna: Extended Edition można nabyć już za równowartość około 30 złotych.

Warto zaznaczyć, że jest to jeden z nielicznych przypadków, kiedy amatorski projekt przerodził się w oficjalny. Tym, którzy nie znają jego historii pragniemy przypomnieć, że pierwotne plany zakładały stworzenie i wydanie polonizacji w formie nieoficjalnej łatki instalowanej na grę. Plany uległy zmianie na początku bieżącego roku, kiedy całość była już gotowa do publikacji. Wówczas zainteresowali się nami twórcy, którzy byli pod tak dużym wrażeniem wykonanej przez nas pracy, że bez chwili wahania zgodzili się na nawiązanie współpracy. Szybko otrzymaliśmy najnowsze teksty, których było 2-3x więcej niż w oryginale (i do tego ciągle ulegały zmianom...), a niedługo później udostępniono nam również i samą grę w wersji beta.

Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 01 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 02

Niestety, wbrew temu, co pisaliśmy wcześniej polonizacja nie została zaaplikowana do wydanej latem ubiegłego roku wersji podstawowej gry, a jedynie do najnowszej rozszerzonej. Dlaczego tak się stało - nie wiemy, jednak prowadzimy z twórcami Anny rozmowy w tym kierunku. O postępach w tej sprawie będziemy Was informować na bieżąco.

Korzystając z okazji, pragniemy podziękować pracownikom studia Dreampainters za zaufanie, jakim nas obdarzyli, ale przede wszystkim panu Alessandro Monopoli, który zawsze (nawet w późnych, nocnych godzinach) służył pomocą i wsparciem. Mamy nadzieję, że polska wersja zachęci Was do kupna gry Anna: Extended Edition. Jeśli lubicie trójwymiarowe przygodówki z interaktywnym środowiskiem, mrocznym i dziwnym klimatem, fabułą czerpiącą źródła z prawdziwych wydarzeń, ciekawą muzyką oraz zagadkami wymagającymi logicznego myślenia, to jak najbardziej polecamy. Ewentualną alternatywą nabycia gry może być konkurs, w którym do wygrania będą aż trzy klucze Steam! Szczegóły podamy już wkrótce.

Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 01 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 02 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 03 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 04
10 komentarzy
Komentarze
 • guest

  Gra świetna, na prawdę polecam!

 • fenfir

  Brawa za włożoną pracę w ten projekt, na pewno kiedyś zakupię Annę i sprawdzę spolszczenie.

 • TwentyTwoTea

  Skoro projekt stał się oficjalny, to zarobiliście coś na nim? Może w końcu ktoś docenił wasz trud i zapłacił wam za wykonanie wspaniałej roboty.

 • Gracz2

  Chyba coś nie tak skoro musze zapłacić chcąc samo spolszczenie - a co jeśli nie chce gry?
  Nie popieram STEAM ani zadnych innych dziwnych platform dzieki którym czasem ktos kto nie ma dostępu do internetu nie uruchomi nawet gry...

 • Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "bbcode.html" (looked into: /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/styles/all/template).' in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:232 Stack trace: #0 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/loader.php(135): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('bbcode.html') #1 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(150): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('bbcode.html') #2 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/twig.php(382): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('bbcode.html') #3 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/includes/bbcode.php(171): phpbb\template\twig\twig->get_source_file_for_handle('bbcode.html') #4 /usr/home/Iron in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 232