Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Tworzymy spolszczenie gry Mark of the Ninja

ProjektyPrzed kilkoma dniami zakończyliśmy jeden z kluczowych projektów, jakim była polonizacja gry Spec Ops: The Line, więc czas najwyższy zapowiedzieć kolejny. Tym razem jest to jednak gra znacznie mniejsza, zaliczająca się do gatunku dwuwymiarowych platformówek. Mowa o Mark of the Ninja autorstwa studia Klei Entertainment odpowiedzialnego za popularnego Shanka. Gra zawiera całkiem dużo tekstu jak na tego typu produkcję, jednak w porównaniu do innych, jakimi się zajmowaliśmy, jest to projekt raczej niewielki.

Wszystkich, którzy wyczekują premiery polonizacji Torchlight II i Borderlands 2 pragniemy uspokoić, że prace nad polonizacją Mark of the Ninja nie wpłyną opóźniająco. W projekt zaangażowanych zostało tylko dwóch tłumaczy, którzy w ostatnim czasie nie mieli żadnych przydziałów w zespole. Poza tym, nie jest to dla nas żadna nowość, bowiem projekt przewija się w IS już od kilku tygodni. Do tej pory zajmowaliśmy się kwestiami technicznymi dzięki czemu teraz pozostało jedynie przełożyć teksty na język polski. Sam etap tłumaczenia powinien zostać zakończony w ciągu dwóch tygodni, jednak bezpiecznie wyznaczymy termin na koniec bieżącego miesiąca. Potem tradycyjnie czeka nas korekta i testy lingwistyczne. Premiera gotowej polonizacji powinna odbyć się w połowie kwietnia.

Mark of the Ninja - Spolszczenie gry 01

Mark of the Ninja to dwuwymiarowa platformówka z elementami skradankowymi, za którą odpowiada studio Klei Entertainment znane za sprawą popularnego Shanka. Jak nietrudno wywnioskować z tytułu tej produkcji, gracz wciela się w wojownika ninja, który niepostrzeżenie przemyka na terytorium przeciwnika, by efektownie się z nim rozprawić, nie wzbudzając przy tym alarmu. Gra zdobyła wiele pochlebnych opinii zarówno graczy, jak i recenzentów zdobywając przy tym często maksymalne noty.

Mark of the Ninja - Spolszczenie gry 01 Mark of the Ninja - Spolszczenie gry 02 Mark of the Ninja - Spolszczenie gry 03 Mark of the Ninja - Spolszczenie gry 04
13 komentarzy
Komentarze
 • Pieczus

  Świetnie! Tego mi było trzeba! ;-) Grę posiadam, ale jeszcze nie grałem dużo i jakoś nie chciało mi się do niej zabrać. Jednak teraz wiem, że na pewno w nią zagram :) Czekać tylko do połowy kwietnia! :)

 • Koksik

  Jeeeeej :D. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę :)

 • JAM

  A wszyscy co wyczekują Plants vs. Zombies ?

 • qooboos

  JAM: Plants vs. Zombies to polonizacja-pech, ale dobra wiadomość na dzień dzisiejszy jest taka, że przeszła w ręce nowego szefa projektu (tej samej osoby, która ogarnęła wszystkie kwestie techniczne przy ww. Mark of the Ninja).

 • gość

  Wypas :) Nie mogę się doczekać!

 • 331

  Bardzo dobra informacja, mam Mark of the Ninja od jakiegoś czasu, a jakoś nie było okazji zagrać, teraz chyba nadarza się wręcz idealna sytuacja, by się głębiej zainteresować tym tytułem. :D

 • wojtas

  to dobra okazja żeby grę zakupić bo jeszcze nie miałem okazji w nią pograć ;p

 • TwentyTwoTea

  Na steamie można grę kupić za około 20 zł, oczywiście na przecenach :)

 • Logan

  Świetna wiadomość. Zakupiłem kilka dni temu i zdążyłem już przejść, jednak gra jest w moim mniemaniu na tyle fenomenalna, że ukończę "nową grę plus" już w spolszczonej wersji. Trzymam kciuki za powodzenie projektu. Wielkie podziękowania dla Iron Squad za liczne projekty. Pozdrawiam :)

 • kangorn

  Rewelacyjna wiadomość! Czekam z nieciepliwością ;-)

 • eban

  Mały w sumie projekt - nie wydaje mi się, żeby taki tytuł bardzo potrzebował spolszczenia. :)

  A przecież jest tyle ciekawych projektów-wyzwań, które czekają aż sie je spolszczy, np. Anachronox (to by było coś!).

 • Ciekawy:)

  Planujecie zająć się kolejnymi grami od Klei Entertainment (Shank I i II czy też Eets: Chowdown)? Czy też jest to jednorazowy romans?:P

 • Mogę dać własny Nick bez rejestracji ? Fajnie :D !

  Hej ? nie chcę pytać kiedy wyjdzie spolszczenie, ale nie ma o nim wieści od dawna, a kwiecień wczoraj minął. Czy spolszczenie jest ukończone na tyle że możemy się go spodziewać w najbliższych dniach ?


Nick: 

Przeczytaj regulamin komentarzy. Masz pytanie? Napisz na naszym forum.