Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Spolszczenie Borderlands 2 w sieci?! Nic z tych rzeczy

ProjektyW ostatnich dniach pojawiły się informacje o spolszczeniu Borderlands 2, które rzekomo wyciekło do sieci. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się sprawie i faktycznie - są osoby, które twierdzą, że posiadają polonizację naszego autorstwa. Nie dajcie się nabierać. Mamy tu do czynienia ze zwykłym wykorzystywaniem niewiedzy graczy i naciąganiem w celu zwiększenia oglądalność danej strony. Linki do rzekomego pliku najczęściej prowadzą do innych serwisów, sugerują wypełnienie jakichś ankiet lub w ogóle nie działają.

Spolszczenie gry Borderlands 2 nie wyciekło i mamy co do tego stuprocentową pewność. Z oczywistych względów nie możemy podać tutaj odnośników do tych informacji, jednak zapewniamy, że nie warto marnować czasu na szukanie, gdyż zawierają one zwykłe kłamstwa. Można to stwierdzić już dzięki samym opisom "pliku", które są wyłącznie dziełem wyobraźni ich autora. Jeden z nich podaje bowiem:

„Umieszczam tutaj spolszczenie Borderlands 2 od IronSquad.pl którego nigdzie indziej nie znajdziesz! Jestem testerem spolszczenia i dlatego jako jeden z niewielu mam do niego dostęp! Pełne spolszczenie najprawdopodobniej wydane będzie za dwa miesiące ze względu na problemy z niektórymi teksturami oraz błędami w tekście. Obecnie do pobrania jest spolszczenie 76%.”

Zacznijmy od tego, że nikt jeszcze nie testował spolszczenia, a więc nie ma i nie było żadnych testerów. Ponadto, nie ma żadnych problemów z teksturami czy błędów w tekście, które opóźniałyby prace, a podany status ukończenia jest błędny. Warto jeszcze odnotować, że nasze spolszczenia składamy do działającej całości dopiero po zakończeniu etapu tłumaczenia, a ten (jak wiecie) nadal trwa. Innymi słowy - niemożliwym jest, aby na dzień dzisiejszy ktokolwiek mógł zagrać z jego wykorzystaniem. Mimo to, są osoby, które twierdzą, że przetłumaczono już 99%. Podają też wiele innych nieprawdziwych danych.

Informacje te godzą w dobre imię zespołu, gdyż zawierają dane, które są dalekie od prawdy. Zwróciliśmy się już bezpośrednio do tych osób z prośbą o usunięcie rzekomego "pliku". Jeśli to nie pomoże, skontaktujemy się z administracją serwisów, na których je zamieszczono. A Was, drodzy gracze, prosimy o podawanie linka do tego newsa wszystkim osobom, które dają się nabrać i cierpliwie czekać - prace trwają.
25 komentarzy
Komentarze
 • 447

  Ah ten klimat świąt... Koniec roku i tworzą się niestworzone historie. Cóż zrobić? Jedynie, co można powiedzieć, to widać, że to spolszczenie jest bardzo ważne i ogromnie oczekiwane. Czekamy z utęsknieniem na spolszczenie i dalsze informacje :)

 • Zay

  A może by tak ironsquad opublikował spolszczenie (gdy je ukończycie) tylko na steamie? W ten sposób żaden denny cymbał naciągacz nie będzie mógł go wykorzystać do własnych celów. Także środkowy palec będzie skierowany do osób piracących tą grę.

 • buba

  A można spytać, co ze Spec Ops? Niby spolszczenie miało być niedługo, a tu ani widu, ani słychu. Jest szansa, ze ukaże się jeszcze w tym roku?

 • :)

  Witam, możecie podać kiedy mniej więcej będzie wydane te spolszczenie miesiąc tydzień? bo jestem na początku gry i nie wiem czy czekać czy grać dalej ze swoim średnim angielskim :P

 • 447

  :): Lepiej na razie graj po angielsku, bo spolszczenie jest jeszcze w fazie tłumaczenia. Wiesz. Jest dużo tekstu + tłumaczenie dlc, to naprawdę duża sprawa. Jeśli Ci bardzo zależy na grze, to graj, ale w sprawie spolszczenia to naprawdę nie wiadomo. Musimy cierpliwie czekać, ale wierzę, że ukaże się jak najszybciej. Mam nadzieje :) Pozdro

 • 278

  @buba
  Kwestia opóźnień w publikacji poszczególnych spolszczeń została opisana w poprzednim newsie. Czytajcie uważnie, to nie będziecie musieli zadawać takich pytań :)

 • Gość

  Te 5 tytułów co jest na stronie głównych jako plany jeszcze na rok 2012 to chyba już raczej są nie aktualne...

 • Brin

  Mam takie pytanie odnośnie DLC do Borderlands. Czy kiedy tam macie może w planach przetłumaczenie tych DLC?

 • Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "bbcode.html" (looked into: /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/styles/all/template).' in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:232 Stack trace: #0 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/loader.php(135): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('bbcode.html') #1 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(150): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('bbcode.html') #2 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/twig.php(382): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('bbcode.html') #3 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/includes/bbcode.php(171): phpbb\template\twig\twig->get_source_file_for_handle('bbcode.html') #4 /usr/home/Iron in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 232