Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Spolszczenie Borderlands 2 w sieci?! Nic z tych rzeczy

ProjektyW ostatnich dniach pojawiły się informacje o spolszczeniu Borderlands 2, które rzekomo wyciekło do sieci. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się sprawie i faktycznie - są osoby, które twierdzą, że posiadają polonizację naszego autorstwa. Nie dajcie się nabierać. Mamy tu do czynienia ze zwykłym wykorzystywaniem niewiedzy graczy i naciąganiem w celu zwiększenia oglądalność danej strony. Linki do rzekomego pliku najczęściej prowadzą do innych serwisów, sugerują wypełnienie jakichś ankiet lub w ogóle nie działają.

Spolszczenie gry Borderlands 2 nie wyciekło i mamy co do tego stuprocentową pewność. Z oczywistych względów nie możemy podać tutaj odnośników do tych informacji, jednak zapewniamy, że nie warto marnować czasu na szukanie, gdyż zawierają one zwykłe kłamstwa. Można to stwierdzić już dzięki samym opisom "pliku", które są wyłącznie dziełem wyobraźni ich autora. Jeden z nich podaje bowiem:

„Umieszczam tutaj spolszczenie Borderlands 2 od IronSquad.pl którego nigdzie indziej nie znajdziesz! Jestem testerem spolszczenia i dlatego jako jeden z niewielu mam do niego dostęp! Pełne spolszczenie najprawdopodobniej wydane będzie za dwa miesiące ze względu na problemy z niektórymi teksturami oraz błędami w tekście. Obecnie do pobrania jest spolszczenie 76%.”

Zacznijmy od tego, że nikt jeszcze nie testował spolszczenia, a więc nie ma i nie było żadnych testerów. Ponadto, nie ma żadnych problemów z teksturami czy błędów w tekście, które opóźniałyby prace, a podany status ukończenia jest błędny. Warto jeszcze odnotować, że nasze spolszczenia składamy do działającej całości dopiero po zakończeniu etapu tłumaczenia, a ten (jak wiecie) nadal trwa. Innymi słowy - niemożliwym jest, aby na dzień dzisiejszy ktokolwiek mógł zagrać z jego wykorzystaniem. Mimo to, są osoby, które twierdzą, że przetłumaczono już 99%. Podają też wiele innych nieprawdziwych danych.

Informacje te godzą w dobre imię zespołu, gdyż zawierają dane, które są dalekie od prawdy. Zwróciliśmy się już bezpośrednio do tych osób z prośbą o usunięcie rzekomego "pliku". Jeśli to nie pomoże, skontaktujemy się z administracją serwisów, na których je zamieszczono. A Was, drodzy gracze, prosimy o podawanie linka do tego newsa wszystkim osobom, które dają się nabrać i cierpliwie czekać - prace trwają.
Komentarze
 • Xaran

  Ah ten klimat świąt... Koniec roku i tworzą się niestworzone historie. Cóż zrobić? Jedynie, co można powiedzieć, to widać, że to spolszczenie jest bardzo ważne i ogromnie oczekiwane. Czekamy z utęsknieniem na spolszczenie i dalsze informacje :)

 • Zay

  A może by tak ironsquad opublikował spolszczenie (gdy je ukończycie) tylko na steamie? W ten sposób żaden denny cymbał naciągacz nie będzie mógł go wykorzystać do własnych celów. Także środkowy palec będzie skierowany do osób piracących tą grę.

 • buba

  A można spytać, co ze Spec Ops? Niby spolszczenie miało być niedługo, a tu ani widu, ani słychu. Jest szansa, ze ukaże się jeszcze w tym roku?

 • :)

  Witam, możecie podać kiedy mniej więcej będzie wydane te spolszczenie miesiąc tydzień? bo jestem na początku gry i nie wiem czy czekać czy grać dalej ze swoim średnim angielskim :P

 • Xaran

  :): Lepiej na razie graj po angielsku, bo spolszczenie jest jeszcze w fazie tłumaczenia. Wiesz. Jest dużo tekstu + tłumaczenie dlc, to naprawdę duża sprawa. Jeśli Ci bardzo zależy na grze, to graj, ale w sprawie spolszczenia to naprawdę nie wiadomo. Musimy cierpliwie czekać, ale wierzę, że ukaże się jak najszybciej. Mam nadzieje :) Pozdro

 • jasiek_barca

  @buba
  Kwestia opóźnień w publikacji poszczególnych spolszczeń została opisana w poprzednim newsie. Czytajcie uważnie, to nie będziecie musieli zadawać takich pytań :)

 • Gość

  Te 5 tytułów co jest na stronie głównych jako plany jeszcze na rok 2012 to chyba już raczej są nie aktualne...

 • Brin

  Mam takie pytanie odnośnie DLC do Borderlands. Czy kiedy tam macie może w planach przetłumaczenie tych DLC?

 • Len

  Brin: Dodatki DLC do Borderlands 2 również zostaną przetłumaczone.

 • SirPL

  @Zay

  Ja poczekam jeszcze trochę z zakupem Borderlands 2 do momentu, gdy pojawi się np. w jakiejś serii za przystępne pieniądze. W takim wydaniu kupiłem Borderlands 1 Game Of The Year Edition i niestety, pomimo iż kupiłem pełną wersję, NIE mam możliwości przypisania jej do swojego konta Steam. Jeżeli tak samo stałoby się z B2, to byłby to cios w cierpliwych - wciąż legalnych graczy :)

 • Brin

  @Len ja nie pytam się o Borderlands 2, tylko o Borderlands.

 • Len

  Brin: Zajmujemy się wyłącznie drugą częścią. Nie mamy w planach tłumaczenia DLC dla "jedynki".

 • Legion

  Borderlands 2 we wszystkich wersjach wymaga Steam i to się raczej nie zmieni, także możesz spokojnie czekać na wersję GOTY. Będzie na Steamie (i tylko tam, bo nawet wersje na fizycznych nośnikach będą przypisywane do Steama).

 • Fonari

  Czyli w tym roku nie ma co się spodziewać :(

 • Zay

  @SirPL

  Tak jak Legion mówił wydanie polskie jak i inne są dołączane do steama. Tak samo będzie z GOTY, które wyjdzie na pewno.
  Ja również kupiłem GOTY "jedynki", które nie było pod steam podpinane. Ale również w wyprzedaży na steam kupiłem tą wersję dodatkowo za jakieś 4-5€, steam użył moich poprzednich save'ów i odblokował automatycznie większość osiągnięć. Poprzednią kopię oddałem bratu dla wspólnej kooperacji.

 • MArio

  Dzięki za info

 • suarez

  wciaz czekam...jakies nowe info?

 • Jacob

  Jest już może dostępne spolszczenie tylko do podstawki?

 • Tony

  A może pomogłoby Wam gdyby ludzie podsylali juz spolszczone wycinki tekstu?
  Ustalić jakiś format lokalizowania tych tekstów (zeby było Łatwiej dla Was ich potem wyszukiwać w gąszczu emaili) - formularz ze zidentyfikowanymi miejscami w grze czy cos. sam mógłbym podczas gry hobbystycznie niektóre rzeczy tłumaczyć.

 • aasd

  jak moze wyciec cos czego nie ma?

 • ARKaM

  Po to ten news ;]

 • ?

  co z tym spolszczeniem?

 • kiedy spolszczenie

  dajcie spolszczenie zastępcze do czasu kiedy zrobicie oficjalne

 • Adi

  I jak z tym spolszczeniem? Dalej czekam na Polskie napisy, a w internecie roi się pełno od oszustów i złodziei, więc proszę o przyśpieszenie pracy:)

 • Ativ

  zróbcie sami spolszczenie amatorskie. :) Spolszczie pliki wszystkie prawie z folderu willowgame>localization>INT wordpadem róbcie i tyle. :)


Nick: 

Przeczytaj regulamin komentarzy. Masz pytanie? Napisz na naszym forum.