Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Anna - "Wait for Her", czyli jak twórcy gry odwzorowali włoską legendę

ProjektyWiedzieliście, że fabuła gry Anna opiera się na prawdziwej legendzie? Przekazywali ją z pokolenia na pokolenie mieszkańcy niewielkiej wioski Champoluc, położonej w północnej części Włoch. Twórcy czerpali wiedzę od miejscowej starszyzny, dokumentów historycznych, a nawet sami odwiedzili stary dom połączony z tartakiem, który zwiedzamy w trakcie rozgrywki. Co ciekawe, budynek wciąż istnieje i po dziś dzień znajduje się w stanie niemalże nienaruszonym odkąd nastąpiły w nim wydarzenia dające początek historii.

Po skończeniu prac nad grą, pracownicy studia Dreampainters postanowili odwiedzić to miejsce. Krótkie nagranie z wycieczki możecie obejrzeć na poniższym materiale wideo, który specjalnie dla Was przetłumaczyliśmy na język polski. Z góry przepraszamy za niską jakość nagrania, jednak wina nie leży po naszej stronie - taki po prostu był materiał źródłowy. Tylko nie zapomnijcie włączyć polskich napisów!


Jak widać na nagraniu, twórcy znaleźli więcej niż się spodziewali. Te osoby, które grały już w Annę z łatwością zauważą zmiany wprowadzone na potrzeby gry. Za to na końcu tego krótkiego filmiku pada delikatna sugestia, że to jeszcze nie koniec historii. Czyżbyśmy więc mogli spodziewać się kontynuacji? Póki co, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi zdjęciami, które zrobiono w tartaku bądź pobrania całej paczki zawierającej soundtrack z gry. A co z polonizacją? Prace są praktycznie ukończone od października, jednak stoją ze względu na problemy, które obecnie stara się rozwikłać Wojtek "voythas" Wodzisławski - trzymajcie za niego kciuki, a być może już niedługo uda nam się opublikować spolszczenie.

Anna - Spolszczenie gry 01 Anna - Spolszczenie gry 02 Anna - Spolszczenie gry 03 Anna - Spolszczenie gry 04
Komentarze
 • Marius123404

  Niby pisaliscie że juz gotowe spolszczenie
  czemu zwlekacie??

 • imortal

  Przecież w newsie wszystko napisali...

 • Legion

  Marius, a konkretnie tutaj:

  "(...)jednak stoją ze względu na problemy, które obecnie stara się rozwikłać Wojtek "voythas" Wodzisławski - trzymajcie za niego kciuki(...)"

  Jak najbardziej, trzymamy kciuki. Pozdrawiamy, konsensus gethów.


Nick: 

Przeczytaj regulamin komentarzy. Masz pytanie? Napisz na naszym forum.