Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Prace nad spolszczeniem Plants vs. Zombies postępują

ProjektyPrace nad polską wersją Plants vs. Zombies idą pełną parą. Od ostatniej informacji, w której tłumaczyliśmy dlaczego spolszczenie nie ukaże się zgodnie z planem, minęło zaledwie 11 dni, jednak przez ten czas wykonaliśmy ogrom prac. Wystarczy bowiem wspomnieć, że spośród 140 tekstur zawierających tekst, przetłumaczyliśmy już 75%! A to oczywiście oznacza, że ten etap powoli zbliża się ku końcowi. Edycją tekstur zajmuje się Wojciech "voythas" Wodzisławski, którego przykładowe prace możecie obejrzeć poniżej.

Zamieściliśmy na nich porównanie tekstur oryginalnych z przerobionymi, dzięki czemu możecie zobaczyć na własne oczy, na czym polega nasza praca. Z reguły producenci gier większość tekstów interfejsu umieszczają w plikach językowych, jednak Plants vs. Zombies jest pod tym względem grą nieco inną, dlatego wymaga ona dużego zaangażowania grafika. Na dniach ten etap powinien zostać zakończony, jednak w dalszej kolejności jest jeszcze korekta tekstów (tych w plikach językowych) i beta-testy, dlatego wstrzymamy się z podawaniem daty premiery. Wkrótce ujawnimy niespodziankę związaną z projektem. Czekajcie cierpliwie.
Plants vs. Zombies - tekstury
15 komentarzy
Komentarze
 • Lamper

  Super! Lepiej jak w oryginale hehe. Czekam, aż się doczekać nie mogę.

 • Trios

  Super! A myślałem, że będę długo czekał. Mam nadzieję, że spolszczenie ukaże się już w weekend :D

 • 256

  Cieszę się, że Wam się podoba :)

 • Slus@CoM

  Extra! I na to czekałem od... już nie pamiętam ;) Ale teraz moge to powiedzieć. Kocham Iron Squad :D

  PS. Ja już się domyślam co to za niespodzianka ;)

 • qooboos

  Trios: No bez przesady. W weekend na pewno skończymy, ale pytanie, w który :D Żeby opublikować spolszczenie w najbliższy weekend, to już teraz musielibyśmy mieć praktycznie wszystko skończone ;)

 • sergeron

  Super news. Jestem ciekawy kiedy będzie. Przy okazji mam pytanie. Dlaczego strona http://www.plantsvszombies-polskawersja.cba.pl/ nie jest aktualizowana?

 • Trios

  No dobra, może i przesadziłem z tym weekendem, ale skoro 75% prac w 11 dni, a tydzień trwa 7, to myślałem, że może być. Chyba zbyt pospieszyłem się z oceną dnia premiery spolszczenia. To mnie i tak nie zniechęca, bo prace prezentują się świetnie :D Na prawdę, wielki szacun dla Was :) Od niedawna jestem na tej stronie, a już widzę takie szybkie postępy. I nic na szybko, tylko świetnie dopracowane.

 • qooboos

  sergeron: To już od Kalwiego zależy, ale moim zdaniem nie ma sensu jej trzymać. Tworzenie oddzielnej strony tylko szkodzi projektowi, czego Aion jest dobrym przykładem.

  Trios: Nie czytasz newsa ze zrozumieniem :) Tam jest napisane, że wykonaliśmy 75% tekstur, a nie że spolszczenie zostało już w tylu ukończone :] Jest zresztą napisane, że po teksturach czeka nas jeszcze korekta i beta-testy.

 • Logan

  Mam pytanie. Czy spolszczenie będzie kompatybilne z Plants vs Zombies GOTY które jest dostępne na steamie ?

 • 256

  @Logan
  Ja na takiej pracuję, więc na bank tak.

 • Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "bbcode.html" (looked into: /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/styles/all/template).' in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:232 Stack trace: #0 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/loader.php(135): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('bbcode.html') #1 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(150): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('bbcode.html') #2 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/twig.php(382): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('bbcode.html') #3 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/includes/bbcode.php(171): phpbb\template\twig\twig->get_source_file_for_handle('bbcode.html') #4 /usr/home/Iron in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 232