Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Publikujemy spolszczenie gry Osmos

ProjektyZgodnie z planem oddajemy dziś w wasze ręce spolszczenie gry Osmos. To nasz najmniejszy projekt, przy którym pracowała zaledwie jedna osoba - Karol "Optimystique" Kacprzak (ma jeszcze jedno tłumaczenie w zanadrzu). Liczymy, że dzięki jego pracy choćby parę osób odsunie na bok wszelkiego rodzaju strzelanki i na chwilę przysiądzie przy czymś, co wymaga pomyślunku i cierpliwości. A ta gra, to wam gwarantujemy, jest inna od wszystkiego w co do tej pory graliście.

Osmos to mała gra logiczno-zręcznościowa, w której gracz wciela się w... małą cząsteczkę życia. Jej zadaniem jest wchłanianie innej materii zwiększając przy tym swoje rozmiary. Cząsteczka porusza się w próżni pozbawionej grawitacji, co oznacza, że ciało wprawione w ruch nie zatrzyma się dopóki na swej drodze nie napotka przeszkody. Z czasem zabawę utrudniają inne elementy materii, które wytwarzają własne pole grawitacyjne. Gracz może poruszać się we wszystkich kierunkach przestrzeni, lecz każdy ruch powoduje zmniejszenie cząsteczki. A ta może wchłaniać tylko mniejsze od siebie, które z kolei również zwiększają swe rozmiary łącząc się z innymi. Kontakt z większą odwróci sytuację i unicestwi naszą formę życia. Należy więc wszystko robić tak, aby stało się możliwie wchłonięcie największych elementów danej strefy.

Spolszczenie możecie już pobierać z naszego działu download. Życzymy udanej zabawy!

9 komentarzy
Komentarze
 • ManiaQ

  Przyznam szczerze, że pierwszy raz usłyszałem o tej grze jak mieliście zamiar wydać to spolszczenie he he ;-) Grałem 30 minut jak na razie i nie znalazłem żadnym błędów technicznych czy to językowych (a znam się trochę na tym ;-) ) WIELKIE BRAWA za spolszczenie :-D

 • Zadowolony.

  No i dotrzymaliście słowa, wydaliście 3 spolszczenia w wakacje. Widzę że zmieniliście zakres zainteresowania na nowości. Widzę że tłumaczycie różne gatunki, ale nie widzę wśród nich rpg, a wielka szkoda.

 • qooboos

  No udało się :) Co prawda, w planach mieliśmy wydanie innych spolszczeń w wakacje, ale nie zmarnowaliśmy dodatkowego czasu. Na gatunki zbytnio nie zwracamy uwagi. Po prostu bierzemy to, co nam się aktualnie spodoba, a że spolszczyliśmy już większość klasycznych gierek, które chcieliśmy przetłumaczyć, to więcej uwagi poświęcamy nowościom.

  Może to dziwnie zabrzmi, ale ja o Osmosie też pierwszy raz usłyszałem dzięki temu spolszczeniu :D Zagrałem dopiero, gdy Optimystique podesłał mi polską wersję do testów :)

 • TomoS

  Macie w planach Age of Empires Online?

 • qooboos

  Nie. Gra jest świetna (wciąga niesamowicie), ale sieciówki nie są stworzone do amatorskich spolszczeń. Ciągłe aktualizacje zabierają mnóstwo czasu, który można poświęcić na tłumaczenie innej. Już robimy jedno MMO, więc drugie to byłoby dla nas zbyt wiele.

 • 208

  Jak już tłumaczycie klasyki to mogę polecić NFS Underground 2 do którego do dzisiaj nie pojawiło się spolszczenie, chociaż gra ma już prawie 7 lat :) A gra według mnie nadal jest cudna, chociaż się starzeje.

  Co do polskiej wersji Osmosa - piękna :) Pograłem troszkę i się gra przyjemniej jeśli widzisz znajome znaki :D

 • Gość

  Minokon, spolszczenie do NFS Underground 2 zostało zrobione przez grupę Polish Games Group i wydane w 2009 roku. Wpisz sobie na Google "need for speed underground 2 spolszczenie" a powinno wyszukać odnośniki do stron tylko trzeba troche "głębiej" poczytać.

 • 1977 GKS

  Jest szansa, że w przyszłości przetłumaczycie From Dust?

 • qooboos

  Szansa zawsze jest, ale najpierw chcemy skończyć Duke Nukem Forever, GTA IV The Lost and Damned i GTA IV The Ballad of Gay Tony.


Nick: 

Przeczytaj regulamin komentarzy. Masz pytanie? Napisz na naszym forum.