Projekty »

Contrast - Spolszczenie

Contrast

Premiera polonizacji 13 czerwca 2014
Premiera gry 15 listopada 2013
Producent Compulsion Games
Wydawca PL Brak
Pobierz spolszczenie

Spolszczenie gry Contrast powstaje w zespole Iron Squad od początku grudnia 2013 roku. Etap tłumaczenia został zakończony w błyskawicznym tempem, jednak tradycyjnie hamulcem okazały się być czcionki, do których wymagane było dorobienie polskich znaków diakrytycznych. A dlaczego postanowiliśmy się wziąć akurat za ten tytuł? Najważniejszy powód jest taki, jak zawsze: jej oryginalność. Każdy z nas pragnie zdobyć jak najwięcej doświadczenia na tym, co robimy, dlatego za każdym razem dobieramy takie tytuły, które wyróżniają się na tle pozostałych. A Contrast z pewnością taki jest.

Contrast to logiczna gra platformowa utrzymana w stylistyce wodewilu i dość niespotykanym sposobie prowadzenia rozgrywki. Polega ona bowiem na tym, że sterujemy postacią w pełnym 3D (widok zza pleców), jednak nasza postać posiada umiejętność przeobrażania się w cienie, przez co rozgrywka zmienia się w tradycyjną dwuwymiarową platformówkę. Z kolei klimat jest doskonale podkreślany przez soundtrack - przyjemny jazzik. W dniu ujawnienia tego projektu, zadano nam pytanie "czy gra posiada fabułę?". Otóż, posiada, i to ciekawą. Jest w niej sporo sytuacji, które śmieszą, ale też takie, które zmuszają do refleksji. Mimo że gra Contrast przedstawia dość wyimaginowany świat, to porusza jakże ludzki temat nieszczęśliwego dzieciństwa. Jej głównymi bohaterkami są dwie dziewczynki: Didi, której matka została niedawno zamordowana, a ojciec nie wykazuje zbytniego zainteresowania córką; oraz starsza Dawn, która zobowiązuje się do zmiany wydarzeń z przeszłości, by naprawić sytuację rodzinną młodszej bohaterki.

Za spolszczenie odpowiadają:
 • Jakub "QooBooS" Drozdek (szef projektu, koordynacja prac, tłumaczenie, testy)
 • Piotr "dero" Zych (tłumaczenie, testy)
 • Mateusz "Gandalf" Szerszyński (wsparcie techniczne)
 • Mariusz "Vinty" Pacek (grafika)
 • Adam "ARKaM" Miłosz (testy)
 • Krystian "Len" Machnik (testy)


Gdzie kupić?
Gra Contrast nie została wydana w naszym kraju, jednak można ją zakupić w systemie elektronicznej dystrybucji Steam.

Spolszczenie gry Contrast od Iron Squad 01 Spolszczenie gry Contrast od Iron Squad 02 Spolszczenie gry Contrast od Iron Squad 03 Spolszczenie gry Contrast od Iron Squad 04
138 komentarzy
Komentarze
 • Kussi

  Na kiedy można się spodziewać spolszczenia?
  Pozdrawiam.

 • qooboos

  Kussi: W lutym, a kiedy dokładniej, to ogłosimy, gdy będziemy pewni swego.

 • Kusii

  Dziękuję za odpowiedź. Owocnej pracy...
  Pozdrawiam.

 • tybek6969

  Pozdrawiam i życzę zrealizowania wszystkich projektów na 2014 rok , szczególnie spolszczenie do gry Borderlands 2.

 • 703

  w lutym tylko ciekawe którego roku he he he

 • Kussi

  Witam. Na którą godzinę można się spodziewać spolszczenia?
  Dziś ostatni dzień miesiąca - Luty.

 • 703

  Kussi przecierz nie napisali ktorego roku

 • vroo

  @danielc30
  Napisałbym, żebyś podszkolił się w angielskim przez ten cały czas oczekiwania, zamiast go trwonić na pisanie bzdurnych komentarzy i sprawdzanie tej stronki, ale widzę, że masz problem nawet z j. polskim. Po za tym pamiętaj, że zasada "klient nasz pan" obowiązuje wtedy, kiedy klient PŁACI. Płacisz? Nie? To zamknij się i potulnie czekaj.

 • plum

  Ja grałam w wersje po angielsku i muszę przyznać, że grało mi się super

 • lil4

  Również grałam po angielsku. Jeśli ktoś się jeszcze waha - tekstu jest stosunkowo niewiele i nie jest on na zbyt skomplikowanym poziomie, a dodatkowo większość można zrozumieć z samego kontekstu rozgrywki.
  GRAĆ PO ANGIELSKU I NIC SIĘ NIE BAĆ

  @vroo
  Tak czy inaczej jeśli komuś się coś obieca na luty i nie dotrzyma słowa, a na dodatek nie przedstawi się żadnego (nawet naciąganego) wyjaśnienia - to się potem nie można dziwić, że ktoś jest przez to wściekły. I tak jest zawsze, a tu bliżej do "przyjacielskiego układu" niż formy "sprzedawca-klient". Więc wyluzuj trochę, bo nie ma się co pieklić, a to, że ludzie pytają co ze spolszczeniem które miało być X miesięcy temu, jest w pełni uzasadnione.

  PS Odnoszę się do tego co napisałeś, ale nie było mi dane przeczytać wypowiedzi @danielc30, bo jakiś "geniusz" moderator usuwa wszystkie prześmiewcze/negatywne/niewygodne komentarze.

 • qooboos

  lil4: Ta, aż się ciśnie na usta słynne "Przypadek? NIE SĄDZĘ"...

  Do kosza idą nie negatywne, lecz głupkowate komentarze. A że często przy okazji są też negatywne, to już inna sprawa. Prościej usunąć niż karmić trolla i narażać się, że taki ktoś zrobi syf w komentarzach, który i tak kiedyś trzeba będzie posprzątać.

  Uzasadnienie opóźnień było zawsze, tylko po prostu nie wszyscy rozumieją, że wspomniane uzasadnienia mogą obowiązywać przez dłuższy czas. Na przykład, w przypadku Borderlands 2 powód na dzień dzisiejszy jest taki sam, jak kilka miesięcy temu. A ja po prostu nie widzę sensu pisania drugiego czy trzeciego newsa o tym samym.

 • Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "bbcode.html" (looked into: /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/styles/all/template).' in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:232 Stack trace: #0 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/loader.php(135): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('bbcode.html') #1 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(150): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('bbcode.html') #2 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/twig.php(382): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('bbcode.html') #3 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/includes/bbcode.php(171): phpbb\template\twig\twig->get_source_file_for_handle('bbcode.html') #4 /usr/home/Iron in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 232