Projekty »

Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry

Anna: Extended Edition

Premiera polonizacji 12 kwietnia 2013
Premiera gry 16 lipca 2012
Producent Dreampainters
Wydawca PL Brak
Dostępna na Steam

Polska wersja gry Anna: Extended Edition powstała w zespole Iron Squad przy współpracy z włoskim studiem Dreampainters. Jest to polonizacja oficjalna, co oznacza, że znajdziecie ją w grze jako jeden z ośmiu języków dostępnych do wyboru. Polską wersję Anny można nabyć w systemach cyfrowej dystrybucji typu Steam za naprawdę niewielką kwotę. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby tłumaczenie jak najlepiej oddawało charakter tej wyjątkowej produkcji. Anna jest grą skomplikowaną, łamiącą schematy i dzisiejszą modę na szybką akcję. To świetny sprawdzian sprytu, cierpliwości i łączenia faktów. To nie jest tytuł dla każdego, za to ten, kto lubi tego typu produkcje z pewnością nie będzie żałował wydanych pieniędzy.

Warto zaznaczyć, że jest to jeden z nielicznych przypadków, kiedy amatorski projekt przerodził się w oficjalny. Pierwotne plany zakładały stworzenie i wydanie polonizacji w formie nieoficjalnej łatki instalowanej na grę. Założenia uległy zmianie na początku 2013 roku, kiedy całość była już gotowa do publikacji. Wówczas zainteresowali się nami twórcy, którzy byli pod tak dużym wrażeniem wykonanej przez nas pracy, że bez chwili wahania zgodzili się na nawiązanie współpracy. Szybko otrzymaliśmy najnowsze teksty, których było 2-3x więcej niż w oryginale (i do tego ciągle ulegały zmianom...), a niedługo później udostępniono nam również i samą grę w wersji beta.


Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 01 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 02

Warto zapoznać się z solucją (poradnikiem) do gry naszego autorstwa. Dowiecie się z niej, jak zaliczyć wszystkie 7 zakończeń i, co za tym idzie, ukończyć grę w 100%. Oprócz dokładnego opisu, krok po kroku, co należy zrobić, znajdziecie tam również informacje na temat przeczuć i wydarzeń. Z kolei dostępność z poziomu Steamowej przeglądarki na pewno uczyni korzystanie z poradnika łatwym i przyjemnym.

Anna to trójwymiarowa gra przygodowa, której akcja rozgrywa się w niewielkiej wiosce Champoluc znajdującej się na północy Włoch. Gracz wciela się w rolę nękanego koszmarami mężczyzny, który postanawia odkryć tajemnicę budynku, nawiedzanego przez tytułową Annę. Co ciekawe, fabuła została oparta na prawdziwej legendzie opowiadanej z pokolenia na pokolenie przez mieszkańców wioski. Przedstawiona historia jest zawiła i pełna zwrotów akcji, co potęguje mroczny klimat gry.

Materiały powiązane:

Gdzie kupić grę?
Najprostszym sposobem nabycia gry Anna jest system elektronicznej dystrybucji Steam, gdzie można ją zakupić w naprawdę niewielkiej cenie. Dodatkowym atutem są częste promocje i obniżki. Niestety, gra nie została wydana na rynku polskim, więc jest to jedyny legalny sposób jej nabycia.

Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 01 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 02 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 03 Anna: Extended Edition - Spolszczenie gry 04
150 komentarzy
Komentarze
 • 284

  Jeżeli będziecie potrzebowali pomocy ze spolszczeniem grafik to chętnie pomogę. Mam ostatnio wolnego czasu w nadmiarze :)

 • Xele

  nie moge juz sie doczekac

 • 336

  Niedługo Anna będzie w bundlu, więc można będzie się w nią tanio zaopatrzyć.

 • @@

  Czy spolszczenie zadziała z wersją zakupioną poprzez Steam?

 • Ziomalson

  Wydaję mi się, że spolszczenie jest robione z myślą o oryginalnych wersjach. Jeżeli to prawda, to nie widzę przeszkód :). Ja to się trochę boję, bo od dawna nie było żadnych wieści, a początkowo miało być w ostatni tydzień września.

 • qooboos

  Nasze spolszczenia zawsze są robione z myślą o oryginałach ;) W tym przypadku naszą polonizację dostosowujemy do wersji Steam oraz trial dostępnej na stronie producenta (starcza na ok godzinę gry, o ile dobrze pamiętam).

  Wiem, że to źle wygląda, ale nie martwcie się. Mamy trochę problemów technicznych z tym projektem, jest bardzo uparty, ale damy radę. W końcu wszystko jest dla ludzi ;)

 • Ziomalson

  Żadnych pretensji nie mam :). Po prostu brak informacji jest gorszy od złych wieści. Dzięki za informację i powodzenia ;]. Czekamy dalej :).

 • Div

  Jest juz moze przyblizona data premiery spolszczenia ? ;]

 • JaNowak

  Zerowy brak zainteresowania ze strony administracji. Kiepsko. Kiedy jakieś informacje na temat spolszczenia Anny?

 • Fatal error: Uncaught exception 'Twig_Error_Loader' with message 'Unable to find template "bbcode.html" (looked into: /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/styles/all/template).' in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php:232 Stack trace: #0 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/loader.php(135): Twig_Loader_Filesystem->findTemplate('bbcode.html') #1 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php(150): phpbb\template\twig\loader->findTemplate('bbcode.html') #2 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/phpbb/template/twig/twig.php(382): Twig_Loader_Filesystem->getCacheKey('bbcode.html') #3 /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/includes/bbcode.php(171): phpbb\template\twig\twig->get_source_file_for_handle('bbcode.html') #4 /usr/home/Iron in /usr/home/IronSquad/domains/ironsquad.pl/public_html/subdomains/forum/vendor/twig/twig/lib/Twig/Loader/Filesystem.php on line 232