Projekty »

Darkest Of Days - Spolszczenie

Darkest Of Days

Premiera polonizacji: 01.04.2010
Premiera gry: 08.09.2009
Producent 8Monkey Labs
Wydawca PL City Interactive
Dostępne w sklepach

Prace polonizacyjne nad Darkest of Days rozpoczęły się dokładnie tydzień po premierze gry, czyli 15 września 2009r. Produkt wzbudzał spore zainteresowanie graczy, a mimo to żaden z polskich dystrybutorów nie wykazywał wówczas nim zainteresowania. Powód dla którego Iron Squad zajęło się tłumaczeniem jest więc oczywisty. Przez pierwsze 4 miesiące projekt prowadzony był jako amatorski, co uległo zmianie w styczniu 2010 roku. Okazało się wówczas, że Darkest of Days znalazło polskiego wydawcę. Tłumacze biorący udział w projekcie zostali zaangażowani w tłumaczenie dla firmy pracującej dla dystrybutora, czego finalnym efektem było wydanie gry w polskiej wersji językowej dnia 1 kwietnia tego samego roku.

Darkest of Days - Polskie wydanieDarkest Of Days jest debiutanckim projektem studia 8Monkey Labs. Tytuł od samego początku wzbudzał spore zainteresowanie graczy i trudno się temu dziwić, skoro historia przedstawione w grze jest dość... zawiła. Wcielamy się w postać Alexandra Morrisa - żołnierza, uczestnika wojny secesyjnej. Z oblicza śmierci ratuje go tajemnicza organizacja KronoteK, która zabiera go w odległą przyszłość. Związek ten walczy o to, aby historia zachowała się w takim zarysie, jaki znamy z podręczników. Do tego zdania werbowani są ludzie z przeszłości, którzy powinni zginąć i jako umarli figurują w historii. Tacy jak Morris.

Błędem byłoby rozpoczęcie zdania od "gra przenosi nas do czasów...", gdyż w tym przypadku nie ma jasno określonych realiów w których odbywa się akcja. Jako nowy agent KronoteKu wędrujemy po całym świecie, mniej lub bardziej cofając się w czasie. Twórcy zachowali pełną zgodność z realiami historycznymi, zarówno w fabule gry jak i dostępnym wyposażeniu dopasowanym do aktualnych realiów historycznych. Naszym zadaniem jest praca w służbie historii, aby mimo swoich licznych okrucieństw, zachowała się w pierwotnym stanie. Dla przykładu, po zakończeniu jednej z misji dowiadujemy się, że bitwę w której braliśmy udział wygrali Rosjanie, choć powinni Niemcy. I mimo, że niemal całą grę pomagamy tym pierwszym, wracamy w to samo miejsce o tym samym czasie i robimy wszystko, aby to faszystowska armia ją wygrała - w obronie historii. W czasie całej gry przyjdzie nam zmierzyć się z najważniejszymi wydarzeniami w historii ludzkości: Wojna Secesyjna, I Wojna Światowa, Pompeje u progu zniszczenia czy próba wydostania z obozu jenieckiego Stalag Luft III w okolicach Żagania na terenie okupowanej Polski.

W pracach polonizacyjnych udział wzięli:
 • Len
 • Andrzej "Popers" Popowski
 • Adam "Belmondo" Urbańczyk
 • Piotr "Thanatos" Borecki
 • Piotr "rAum" Gródek
 • Karol "Optimystique" Kacprzak
 • Mikołaj "Nickos" Sitarek
 • Przemyław "Berion" Boruc

Darkest of Days - Polska wersja 01 Darkest of Days - Polska wersja 02 Darkest of Days - Polska wersja 03 Darkest of Days - Polska wersja 04 Darkest of Days - Polska wersja 05
[Zobacz więcej]
80 komentarzy
Komentarze
 • tom6911

  Zaraz koniec listopada a spolszczenia jak nie ma tak nie ma.Może chodzi o 2010 r.?

 • Len

  Niestety, spolszczenie się opóźnia. Nasz grafik ma poważny problem z dwoma czcionkami, z czego jedna najważniejsza w grze. Ale spokojnie, poinformujemy w newsie na stronie głównej, gdy tylko uda nam się rozwiązać problem.

 • Fisher78

  no i mam prawie koniec grudnia... czy cos będzie z tej polonizacji? Fajnie by było jakby się udało... gra fajna, ale dla laika lingwistycznego trochę ciężka "/

 • tom6911

  Coś się widzi że spolszczenie w 2010r- szkoda,

 • Len

  Spokojnie, robimy wszystko aby zdążyć na przerwę pomiędzy świętami a sylwestrem. Obecnie trwa korekta, a gra rzeczywiście bywa trudna w zrozumieniu. W tej grze akcja co chwila zmienia umiejscowienie i czas w jakim się rozgrywa, więc trzeba uważać. A tu znaleźliśmy błąd samych twórców gry: żołnierze wojny secesyjnej używają przekleństw, które powstały podczas I Wojny Światowej :)

 • Marf

  Mam nadzieje,ze jeszcze w grudniu bedzie :)

 • SZCZEPANO

  Premiera 30 stycznia i jeszcze nie ma :/

 • Rafał

  Nabyłem tą grę wczoraj i zacząłem szukać polonizacji i trafiłem tu ... można prosić o jakieś info co do premiery spolszczenia ?

 • tom6911

  Ma być na Ferie,ale chyba letnie.Przekładanie polonizacji z miesiąca na miesiąc,chyba dam sobie spokój z tą grą.

 • mmm

  nie ma to jak rzetelna informacja

 • ryj599

  Zapadli w zimowy sen !

 • Len

  Coś w tym jest, styczeń to zawsze miesiąc zmniejszonej aktywności zespołu. Wszyscy mają sesje i siłą rzeczy prace zwalniają. Jednak nie mogę ujawnić daty premiery, wszystko zrozumiecie z newsa, który pojawi się gdy tylko będzie taka możliwość.

 • Nourh Noutiatir

  Trzeba mieć dobrą cierpliwość, moja gra czeka na spolszczenie. Są inne gry w które można pograć do czasu zakończenia polonizacji.

 • marf

  cuż czekałem 4 miesiace na polonizacje i nic !

 • Gość

  i kiedy to spolszczenie w końcu będzie ? ma ktoś jakieś info ?

 • tom6911

  To nie ma sensu,proponuje na razie wrzucić spolszczenie bez polskiej czcionki,bo na pełną polonizację chyba nie ma szans.
  Przeciąganie i robienie ludziom ciągłe nadzieje to już przesada,
  tak jak z Chaser,ciągnie się już parę lat.Może dobrym pomysłem było by oddać polonizację komuś bardziej rzetelnemu,a zostawcie sobie jakieś proste strategie jak dotychczas.Zapewnienia o feriach już są przesadzone,chyba że dopiszecie rok np.2011.Wasze reklamy na niektórych forach trzeba będzie chyba zrewidować.

 • Len

  Wszystko ma swój sens. Spolszczenie będzie i to znacznie lepsze niż było do tej pory. Info będzie na dniach, ale to nie zależy od nas, więc cierpliwości. Opóźnianie premiery nie jest nam na rękę, więc naprawdę nie robimy tego po to, by kogoś denerwować ;)

 • Gość

  było ? to ja myślałem że jeszcze nie ma.
  po co określacie się na dany termin i odwołujecie go dwa razy ?
  tak się nie robi :p

 • tom6911

  Nigdy nie było, a ich rewelacje na głównej stronie o wydaniu gry z ich polonizacją to wielki Kit.Chłopaki nie dali rady tak jak z Chaser a teraz wciskają nam newsa jacy są "wielcy".A jeśli tak jest jak piszą to jest jedna wielka porażka,wstyd i hańba sprzedając się.Nie ma co,ładnie nas zrobili w konia,zero szacunku dla takich jak oni,stracili już twarz u wielu,jeszcze raz:Porażka!

 • Len

  Owszem, wciskamy kit, nie umiemy robić spolszczeń a nasze nazwiska w instrukcji gry znalazły się przypadkiem :P

  Weź mi człowieku powiedz jedno - skoro jest szansa na rozwijanie się, własnych umiejętności i spełnianie jednych ze swoich marzeń (a grupy takie jak IS w dużej części składają się z osób, które z tą branżą wiążą swoją przyszłość) to jakim prawem mielibyśmy z niej nie skorzystać? I druga rzecz: mieszkam w małym mieście z wysokim bezrobociem, od pół roku nie mogę znaleźć pracy (ja zanoszę CV a w tym samym czasie z biura wychodzą zwolnieni pracownicy), nie mam pieniędzy na nic. Weź mi znajdź robotę albo w ogóle sfinansuj moje życie jak jesteś taki "prawy".

 • Colly

  Len i spółka, najszczersze gratulacje i oby tak dalej! :) I oczywiście olejcie ludzi pokroju tom6911 :P

 • tom6911

  Wcale to Cię nie usprawiedliwia żeby robić wała z ludzi,którzy czekają na spolszczenie tej gry czy też Chaser.Chcesz się rozwijać,chwała Ci za to,ale nie rób złudnych nadziei innym,nie kłam i nie oszukuj,bo nie wróżę Ci kariery.Pomyśl też o innych co nie mają pieniędzy żeby kupować znowu tą samą grę w wersji PL.
  A ty Colly jesteś z rodziny czy wszystkim tak włazisz w tyłek?Olać to trzeba Ciebie jak masz takie same poglądy.

 • Len

  tom6911: Nawet nie wiesz o czym mówisz. Naprawdę sądzisz, że we wrześniu wiedziałem że będzie tyle opóźniających problemów, a na koniec pojawi się taka szansa? Zrozum jedno: robimy to w wolnym czasie, naszym prywatnym czasie, który równie dobrze możemy poświęcić na inne sprawy. Tym bardziej więc niemożliwym jest przewidzenie problemów z którymi my męczymy się dzień w dzień, a ty nie masz o nich nawet pojęcia. Co do robienia wała - ludzie tacy jak Ty już niejednokrotnie nas wycyckali i nikt nigdy do nich jakoś nie miał pretensji.

  Colly: Dzięki za miłe słowa. Ludzi takich jak on olewamy na co dzień, ale nie wszystkich się da :)

 • Manuel Czaszka

  @tom6911 - rozbawiłeś mnie do łez. "Proste strategie". Skoro dla Ciebie JA to "prosta strategia" to albo mamy do czynienia z geniuszem tłumaczeniowym albo idiotą. Przy czym druga opcja jest najbardziej prawdopodobna, powiem więcej, prawdziwa. Co do daty premier, w ogóle powinieneś podziękować, że starają się wyrobić na jakiś termin.

 • tom6911

  No i proszę,trochę gorzkich słów i nagle obudzili się ludzie.Mam tylko nadzieję, że tak samo podziała na Was w sprawie spolszczeń innych gier i coś ruszy się w tej sprawie.Wystarczyło tylko trochę skrytykować i już forum pełne odpowiedzi,a tak to tylko lakoniczne wymówki albo zero odzewu.Mam nadzieję że nie obrośniecie w piórka i będziecie robić swoją "robotę" dalej.Pozdrawiam.

 • Len

  Lakoniczne informacje o których mówisz wynikają z dwóch przyczyn: po pierwsze, nie ma sensu rozpisywać się nad tym, co jest źle a co dobrze, bo przyczyn zazwyczaj jest zbyt wiele, a po drugie: i tak większość osób nie zrozumiałaby o co nam chodzi. Jeśli myślisz, że to co powypisywałeś przyspieszy prace to chyba za dużo myślisz - to nam nie przysporzy dodatkowych grafików.

 • CaNNabiS

  przyznajcie sie lepiej kasztany ze poniesliscie porazke.
  mialo byc w lutym a tu juz marzec
  walic takie zapowiedzi

 • Optimystique

  :D

 • Nourh Noutiatir

  Trochę widać dużo ludzi jest niedoczekanych, a wypowiedzi w stylu CaNNabiS niezbyt mądre. Kto zajmował się spolszczaniem, że wie jakie to zajmujące? A tym bardziej kto wie jakie problematyczne w spolszczaniu jest Darkest of Days? Sądzę że niewiele by na to odpowiedziało "konkretniej" zwłaszcza z doświadczeniem.
  Powinniśmy się w ogóle cieszyć, że ktoś chce zabrać się za spolszczanie takich gier, bywa że zdarzy się za wiele optymizmu. Polska, kraj wielce życzliwy.

 • jan

  zrobicie te spolszczenie? do 2012 roku?

 • Len

  Gra miała swoją premierę kilka dni temu, a dokładniej - 1 kwietnia.

 • rafo

  kiedy wyjdzie te spolszczenie??

 • Optimystique

  Już wyszło. Do kupienia w empiku za niecałe 20zł.

 • Kamilos

  ej! mam oryginalne darkest of days kupione w polsce (które ma być opatrzone językiem polskim) a mimo to w całej grze są spolszczone tylko dwie rzeczy! mianowicie napisy "ukończono" i "misja zacończona niepowodzeniem" (czy jakoś tak)
  Dlaczego tak się dzieje??
  pomocy!!

 • Len

  Prawdopodobnie już wcześniej instalowałeś grę i w rejestrze pozostały poprzednie ustawienia. Wejdź w opcje gry, tam możesz zmienić język.

 • Kamilos

  hehe, oczywiście sprawdzałem w ustawieniach już wcześniej...
  nie ma tam języka polskiego!

 • Len

  A na pewno masz oryginał? Jeśli instalator gry jest w języku polskim to sama gra także. Ja mam oryginał i wszystko jest w naszym języku.

 • Kamilos

  Tak, to oryginał wydany przez City Interactive.
  Instalator jest w języku polskim, ale możliwe że pliki z językiem polskim w grze zostały uszkodzone (na nośniku) bo z samym uruchomieniem gry miałem nielada problemy...

 • Len

  Hmm... jeśli instalator jest w języku polskim to sama gra także. Gdyby na płycie znajdowała się inna wersja językowa produkcji to już w instalatorze byłaby widoczna zmiana. To, co mówisz jest możliwe. Jeśli płyta była już uszkodzona w momencie pierwszego uruchomienia to pozostaje ci tylko walka ze sklepem/wydawcą.

 • Kamilos

  W licencji city interactive jest napisane że wydawca nie ponosi odpowiedzialności za działanie, a grę kupiłem już ok miesiąc temu (paragon wyrzuciłem) więc dalej będę sam sobie tłumaczył rozumiejąc co 2 słowo :))
  Ps. dziękuje za dobre chęci w rozwiązaniu mojej sprawy i gratuluję komercyjnego spolszczenia.

 • response.write(9230049*9120087)

  20

 • s6X56oxw';select pg_sleep(3); --

  20

 • !(()&&!|*|*|

  20

 • zrancazioalex

  [b][url=http://www.hermesbelt.top/]hermes disco<strong><a href="http://www.hermesbelt.top/">hermes discount store</a></strong>
  <br>
  <strong><a href="http://www.hermesbelt.top/">ermes outlet online shop</a></strong>
  <br>

 • raderlibb

  [b][url=http://www.pandoraforyou.top/]pandora je<strong><a href="http://www.pandoraforyou.top/">pandora jewelry wholesale</a></strong>
  <br>
  <strong><a href="http://www.pandoraforyou.top/">pandora jewelry cheap</a></strong>
  <br>

 • ctoothacreronna

  tiffany outlet[b][url<strong><a href="http://nl.tiffany-onsale.com/">tiffany outlet</a></strong><strong><a href="http://www.tiffany-onsale.com/nl/">tiffany outlet</a></strong><strong><a href="http://nl.tiffany-onsale.com/">tiffany sieraden stopcontact</a></strong><br><br><br>

 • ctoothacreronna

  <a href="http://www.newbalancefactorystore.top/nl/">nieuwe balans 574</a><br><strong><a href="http://www.newbalancefactorystore.top/nl/">nieuwe balans 574</a></strong><strong><a href="http://www.newbalancefactorystore.top/nl/">nieuwe balans 420</a></strong><strong><a href="http://www.newbalancefactorystore.top/nl/">nieuw evenwicht schoenen</a></strong><br><br>

 • ctoothacreronna

  [b][url=http://nl.nikeforsport.top/]nike sch<strong><a href="http://nl.nikeforsport.top/">nike schoenen 2014</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.nikeforsport.top/nl/">nike schoenen 2014</a></strong><br>

 • ctoothacreronna

  [b][url=http://nl.barbourcheapprice.top/]dames Ba<strong><a href="http://nl.barbourcheapprice.top/">dames Barbour jassen</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.barbourcheapprice.top/nl/">dames Barbour jassen</a></strong><br>

 • ctoothacreronna

  <a href="http://pt.exploringpandora.com/">pandora</a>[b]<strong><a href="http://pt.exploringpandora.com/">pandora</a></strong><strong><a href="http://www.exploringpandora.com/pt/">pandora</a></strong><br><strong><a href="http://pt.exploringpandora.com/">jóias pandora</a></strong><br><br><br><br>

 • ctoothacreronna

  [b]<a href="http://pt.braceletpandoracharms.com/"<strong><a href="http://pt.braceletpandoracharms.com/">pandora canada</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.braceletpandoracharms.com/pt/">pandora canada</a></strong><br>

 • ctoothacreronna

  Louboutin 2014
  [b][<br><strong><a href="http://pt.ladyclshoes.top/christian-louboutin-evening-c-6.html">Louboutin 2014</a></strong><br><strong><a href="http://www.ladyclshoes.top/pt/christian-louboutin-evening-c-6.html">Louboutin 2014</a></strong><strong><a href="http://pt.ladyclshoes.top/christian-louboutin-evening-c-6.html">Christian Louboutin 2014</a></strong><br><br><br>

 • ctoothacreronna

  [b][url=http://pt.barbureoutlet.top/]senhoras jaqu<strong><a href="http://pt.barbureoutlet.top/">senhoras jaquetas Barbour</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.barbureoutlet.top/pt/">senhoras jaquetas Barbour</a></strong><br>

 • ctoothacreronna

  novas U420 balanço
  [b<br><strong><a href="http://pt.newbalanceusa.top/">novas U420 balanço</a></strong><br><strong><a href="http://www.newbalanceusa.top/pt/">novas U420 balanço</a></strong><br><strong><a href="http://pt.newbalanceusa.top/">novo equilíbrio 999</a></strong><br>

 • ctoothacreronna

  [b][url=http://pt.taxtak.com/]jóias p<strong><a href="http://pt.taxtak.com/">jóias pandora</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.taxtak.com/pt/">jóias pandora</a></strong><br>

 • ctoothacreronna

  réplicas de relojes
  <br><strong><a href="http://es.watchsale.top/">réplicas de relojes</a></strong><br><strong><a href="http://www.watchsale.top/es/">réplicas de relojes</a></strong><strong><a href="http://es.watchsale.top/">Relojes baratos</a></strong><br><br><br><br><br><br><br>

 • ctoothacreronna

  rolex nuevo 2013[b]<strong><a href="http://es.rolexswatches.top/">rolex nuevo 2013</a></strong><strong><a href="http://www.rolexswatches.top/es/">rolex nuevo 2013</a></strong><br><strong><a href="http://es.rolexswatches.top/">rolex basilea</a></strong><br><br><br><br><br><br><br>

 • ctoothacreronna

  chaquetas Barbour en venta
  [b<br><strong><a href="http://es.barbouroutlet.co/">chaquetas Barbour en venta</a></strong><br><strong><a href="http://www.barbouroutlet.co/es/">chaquetas Barbour en venta</a></strong><strong><a href="http://es.barbouroutlet.co/">salida chaquetas Barbour</a></strong><br><br><br><br><br><br><br>

 • ctoothacreronna

  [b][url=http://es.watchsale.top/]comprar relojes <strong><a href="http://es.watchsale.top/">comprar relojes de descuento</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.watchsale.top/es/">comprar relojes de descuento</a></strong><br>

 • zrancazioalex

  moncler men jackets
  moncler jackets men
  opportunity idea utilizing others.Initial, by speaking with others pertaining to home home business, the man or woman can talk about their tries with people who is aware of their position position.Second of all, one who owns a home business enterprise and wishes to determine a<strong><a href="http://www.monclerwinter.top/">moncler men jackets</a></strong>
  <br>
  <strong><a href="http://www.monclerwinter.top/">moncler jackets men</a></strong>
  <br>
  opportunity idea utilizing others.Initial, by speaking with others pertaining to home home business, the man or woman can talk about their tries with people who is aware of their position position.Second of all, one who owns a home business enterprise and wishes to determine a business hitting the ground with others can get some good business tips they will may not have access to acquired also.Lastly, by establishing a small business connection through others that definitely have home businesses likewise, an individual could possibly acquire a practical relationship while using other personal and improve their internet business options.<br />
  <br />
  Conclusion<br />
  <br />
  Establishing a property business hitting the ground with other people that have businesses also is a beneficial option for smaller individuals exactly who operate out from the home to look at.It can sometimes open together many do the job related doors to your home an entrepreneur and offers an outlet so they can discuss factors concerning their occupation with some others who truly find out what it is a lot like to do the job a home-based business.

 • zrancazioalex

  <a href="http://www.barbourcoats.co/">barbour jackets on sale</a>
  | barbour jackets on sale
  | barbour jackets outlet
  barbour jackets on sale
  | barbour jackets on sale
  | barbour jackets outlet
  barbour coats outlet
  barbour bedale jackets


  sale blog

  <a href="http://womenmonclerboots114.webs.com"> sale </a>

  <a href="http://discountlouisvuitton11.webs.com"> About blog </a>

 • zrancazioalex

  barbour jackets on sale
  | [b][url=http://www.barbourcoats.co/]barbour j<strong><a href="http://www.barbourcoats.co/">barbour jackets on sale</a></strong>
  | <strong><a href="http://www.barbourcoats.co/">barbour jackets on sale</a></strong>
  | <strong><a href="http://www.barbourcoats.co/">barbour jackets outlet</a></strong>
  <br>
  <strong><a href="http://www.barbourcoats.co/">barbour coats outlet</a></strong>
  <br>
  <strong><a href="http://www.barbourcoats.co/">barbour bedale jackets</a></strong>
  <br>

 • ctoothacreronna

  christian louboutin heels
  christian louboutin
  <a href="http://www.christianlouboutinx.com/">cheap christian louboutin shoes</a>
  christian louboutin heels
  <a href="http://www.christianlouboutinx.com/">christian louboutin</a>
  cheap christian louboutin shoes
  <a href="http://www.christianlouboutinx.com/">christian louboutin outlet</a>
  <a href="http://www.christianlouboutinx.com/">christian louboutin discount</a>


  <a href="http://monclercoats88.webs.com"> heels blog </a>

  heels

  About blog

 • ctoothacreronna

  Barbour takit myynnissä<strong><a href="http://www.barbourbedale.top/fi/">Barbour takit myynnissä</a></strong><br><strong><a href="http://www.barbourbedale.top/fi/">Barbour takit pistorasiaan</a></strong><br><strong><a href="http://www.barbourbedale.top/fi/">Barbour takit uk</a></strong><br><br><br><br>

 • zrancazioalex

  the box.That includes the ones you can discover for your discount price tag, if do you know what youre executing... It has the critical that you really purchase your current Plasma TV in a reputable vendor selling brand name merchandise.Purchase your Plasma TV only in a major keep; small electronics stores or maybe internet sales cannot smart phone market the major boys with quality, warranty specifics or return policies. Primary retailers also are authorized merchants, selling and additionally servicing top rated brand item.They have got a reputation that may be protect and also wont choose bankrupt if you should return a fabulous defective $2, 000 Silver screen TV. Sole Buy High end Plasma Television sets.You cant be unsuccessful if most people order your Panasonic, Leadinthe box.That includes the ones you can discover for your discount price tag, if do you know what youre executing...<br /><br /> It has the critical that you really purchase your current Plasma TV in a reputable vendor selling brand name merchandise.Purchase your Plasma TV only in a major keep; small electronics stores or maybe internet sales cannot smart phone market the major boys with quality, warranty specifics or return policies.<br /><br /> Primary retailers also are authorized merchants, selling and additionally servicing top rated brand item.They have got a reputation that may be protect and also wont choose bankrupt if you should return a fabulous defective $2, 000 Silver screen TV.<br /><br /> Sole Buy High end Plasma Television sets.You cant be unsuccessful if most people order your Panasonic, Leading, Sony, and NEC television for computer.These are usually major Plasma and / or LCD companies making their own units.A No-Name Plasma is normally manufactured by using inferior aspects by secondly rate companies...good luck finding areas and assistance! <br /><br /> Avert Auctions, strange internet discounters, pricey electronics stores and e-marketers advertising gray market place or T stock object.These sellers more often then not are never qualified to become authorized dealers and get no enforceable guaranty or gain policy.<br /><br /> Locate Bargains on the websites from major retailers you are aware of and have confidence in, like Wal-Mart, Sony and Panasonic.Theyll contain warranties, a gain policy together with a reputation to defend.Theyll also offer some very nice deals on supplier merchandise.<br /><br /> Ones retailer will have to be willing to guarantee his products and provide a 30-day new policy.The seller should be willing to provide you his serious name along with address.If you happen to settle for anything else it portions to pleading some scam man towards rip you actually off.<br /><br />If youre an important budget shopper, dont cut yourself right out of the Plasma TELLY market.Theres a gorgeous, wide tv screen Plasma TV you can get with a person's name on it...just waiting to click ones mouse.<br /><br />If youre vigilant, smart and additionally follow a steps laid out for you above, youll reach finding it! <br /><br />Dont sacrifice...it usually takes a couple of surfing the online market place to get the price you desire, but presume me, itll be significant! <br /><br />Its simply because easy as 123! <br />.

 • ctoothacreronna

  cristallo swarovski[b<br><strong><a href="http://www.discountswarovski.com/it/">cristallo swarovski</a></strong><strong><a href="http://www.discountswarovski.com/it/">gioielli swarovski</a></strong><br><strong><a href="http://www.discountswarovski.com/it/">presa di swarovski</a></strong><br><br><br><br><br><br><br>

 • zrancazioalex

  [b]<a href="http://es.luxurywatchesforcheap.top/">mejor r<strong><a href="http://es.luxurywatchesforcheap.top/">mejor réplica relojes sitio</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.luxurywatchesforcheap.top/es/">mejor réplica relojes sitio</a></strong><br>

 • zrancazioalex

  [b][url=http://sv.newtiffany.top/]tiffan<strong><a href="http://sv.newtiffany.top/">tiffany charms</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.newtiffany.top/sv/">tiffany charms</a></strong><br>

 • ecostumecostume

  [b][url=http://fr.monclermen.cn/]vestes <strong><a href="http://fr.monclermen.cn/">vestes moncler</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.monclermen.cn/fr/">vestes moncler</a></strong><br>

 • ecostumecostume

  [b][url=http://www.rolexmenwatchescopy.co/ru/]швейцарские <strong><a href="http://www.rolexmenwatchescopy.co/ru/">швейцарские часы реплики AAA +</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.rolexmenwatchescopy.co/ru/">швейцарские часы реплики</a></strong><br>

 • ecostumecostume

  [b][url=http://www.b2watch.me/es/]réplicas de rel<strong><a href="http://www.b2watch.me/es/">réplicas de relojes suizos aaa +</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.b2watch.me/es/">réplicas de relojes suizos</a></strong><br>

 • zrancazioalex

  [b][url=http://www.famouswatchesonline.me/fr/montres-cartier-copie-c-33.<strong><a href="http://www.famouswatchesonline.me/fr/montres-cartier-copie-c-33.html">cartier</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.famouswatchesonline.me/fr/montres-cartier-copie-c-33.html">des montres cartier pour les hommes</a></strong><br>

 • zrancazioalex

  [b]<a href="http://pt.paneraiwatch.cc/">suíço réplic<strong><a href="http://pt.paneraiwatch.cc/">suíço réplica relógios Panerai</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.paneraiwatch.cc/pt/">suíço réplica relógios Panerai</a></strong><br>

 • mauphusmannoelk

  [b]<a href="http://www.candy-watches.org/fr/">oméga de<strong><a href="http://www.candy-watches.org/fr/">oméga des montres à la vente</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.candy-watches.org/fr/">réplique oméga des montres</a></strong><br>

 • lejiltyro

  [b][url=http://fr.formalpromdresses.cn/]Acheter Rob<strong><a href="http://fr.formalpromdresses.cn/">Acheter Robes de mariée</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.formalpromdresses.cn/fr/">Acheter Robes de mariée</a></strong><br>

 • lejiltyro

  [b]<a href="http://www.gotowatches.cn/fr/">Répliques d<strong><a href="http://www.gotowatches.cn/fr/">Répliques de montres suisses aaa +</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.gotowatches.cn/fr/">répliques de montres suisses</a></strong><br>

 • dsliverdiscount

  [b]<a href="http://watch.michaelkorswalletstore.com/fr/">Répliq<strong><a href="http://watch.michaelkorswalletstore.com/fr/">Répliques de montres suisses aaa +</a></strong><br>
  <strong><a href="http://watch.michaelkorswalletstore.com/fr/">répliques de montres suisses</a></strong><br>

 • dsliverdiscount

  [b][url=http://www.swisswatcheslove.com/fr/]Répliques de <strong><a href="http://www.swisswatcheslove.com/fr/">Répliques de montres suisses aaa +</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.swisswatcheslove.com/fr/">répliques de montres suisses</a></strong><br>

 • dsliverdiscount

  [b][url=http://www.ipens.top/fr/]styl<strong><a href="http://www.ipens.top/fr/">stylos</a></strong><br>
  <strong><a href="http://www.ipens.top/fr/">stylos mont blanc</a></strong><br>

 • dsliverdiscount

  [b][url=http://watch.michaelkorsph.com/fr/]Répliques de m<strong><a href="http://watch.michaelkorsph.com/fr/">Répliques de montres suisses aaa +</a></strong><br>
  <strong><a href="http://watch.michaelkorsph.com/fr/">répliques de montres suisses</a></strong><br>


Nick: 

Przeczytaj regulamin komentarzy. Masz pytanie? Napisz na naszym forum.